Zdenda Formánek |

Náš klub má hráčské zastoupení v reprezentaci u18 na Turnaji pěti

Od 10. listopadu se ve švýcarském městě Monthey hraje již tradiční Turnaj pěti zemí, ve kterém proti sobě soupeří elitní reprezentace do osmnácti let: Švédska, Finska, České republiky, USA a domácího Švýcarska. Do konečné nominace trenéra Petra se vešli rovnou dva chrudimští odchovanci.

Po zkušenějším Františkovi Formánkovi, které se účastní reprezentačních akcí již od kategorie u16 si v zemi helvétského kříže zahraje i Dominik Pavlata. Ten své první reprezentační zkušenosti sbíral teprve před měsícem v trojutkání proti stejně starým Rusům. V těchto utkání zaznamenal Pavlata jednu branku, stejně jako Formánek. Oba budou určitě chtít přidat další body v zápasech ve Švýcarsku i s ohledem na draft NHL, před kterým se chtějí předvést a zaujmout zámořské skauty. V prvním utkání, čeští mládežníci, předvedli bojovný výkon proti Švédům. Ve vyrovnaném utkání se však ani jednu neprosadili a odešli s porážkou 2:0. Již dnes mají reprezentanti možnost úvodní porážku napravit a to od 20:00 proti favoritovi turnaje USA. Pro náš klub je velkou ctí, že se hned dvěma mladým hráčům, kteří začínali s hokejem v dresu s chrudimskou orlicí na hrudi, daří prosazovat na mezinárodní scéně i v elitních českých soutěžích. Pro doplnění se v národním týmu do osmnácti let objevil také pardubický obránce Tomáš Hebek, který si v rámci spolupráce s extraligovým Dynamem Pardubice zahrál před dvěma lety v chrudimském dorostu.

fot