Tomáš Langr | | A-tým

Hykl po postupu do semifinále jásá, kromě gólu mu udělala radost i atmosféra

Juniorský útočník Milan Hykl každou sezónu v mládežnických kategoriích ukazuje, že má čuch na góly. Možná také proto si ho trenér Polák vybral při absenci několika hráčů A-týmu pro druhé čtvrtfinálové utkání na ledě Litomyšle. Hykl se pak za nominaci odvděčil nejlepší možnou formou, když v druhé třetině svým gólem srovnal utkání na 2:2. Jaký má pocity mladý střelec po svém prvním utkání v play-off si můžete přečíst v krátkém rozhovoru.

1. První branka za A-team v play-off a navíc hodně důležitá. Můžeš nám trochu popsat gólový moment?
Vzniklo to ve středním pásmu, kde jsem si stáhl odražený puk ze vzduchu. Zavezl jsem ho do pásma a z pravého kruhu se pokoušel vystřelit, ale trefil jsem bránícího hráče, od kterého se puk odrazil zpět ke mně. Já jsem pak objel branku a z kruhu vystřelil pod vyrážečku a padlo to tam.

2. Zápas byl docela tvrdý, nakonec jako jsou všechny zápasy v play-off. Jak těžké utkání to pro Tebe bylo?
Byl to zapas na půdě soupeře, který potřeboval vyhrát, takže to byl opravdu těžký a fyzicky náročný zapas.

3. Během zápasu jsi hrál jak se svými spoluhráči z juniorky, tak i se zkušenějšími staršími hráči. Bylo to pro Tebe jiné?

Trochu rozdílné to je, se spoluhráči z juniorky se známe dobře a jsme sehraní, ale starší hráči jsou zase zkušenější a nějaké ty zápasy už jsem s nimi také odehrál, takže to zas takový rozdíl není.

4. Když by jsi porovnával juniorskou soutěž a seniorskou. V čem jsou podle Tebe hlavní rozdíly?

Určitě v tvrdosti hry, v seniorské soutěži se hraje mnohem více do těla. Zároveň je tady na všechno mnohem méně času, rozehrání, přihrávku nebo střelu. A méně prostoru na chybu.

5. Atmosféra byla opět skvělá. Jak se Ti hraje před plnými tribunami?

Je to nezvyk hrát před takhle plným hledištěm, ale zároveň je to skvělý pocit. Je super, že na venkovní zápas dorazilo i spousta chrudimských fanoušků, kteří nás celý zápas podporovali a hnali dopředu.

6. Chceš něco vzkázat fanouškům?

Moc děkujeme za vaši podporu jste skvělí. A určitě dorazte na další zápasy, budeme rádi za vaši podporu.