Pavel Sedlák a Zdeněk Pavlík |

Starší přípravka veze zlato ze Žďáru!

Osmičky vezou zlato z mezinárodního turnaje ve Žďáru nad Sázavou. Cestou za titulem porazily Žďár, Skalici, Ledeč a na závěr Jaroměr. Skóre 46:4. Krásna tečka na závěr sezony.

V sobotu 25. 3. odjely osmičky do Žďáru nad Sázavou, kde se konal mezinárodní turnaj přípravek. Turnaje se účastnili Žďár nad Sázavou, Ledeč nad Sázavou, Jaroměř, Chrudim a zahraničním účastníkem ze Slovenska byla Skalica. Na turnaj se jelo autobusem, s čehož byli nadšení hlavně rodiče, kteří se tak mohli plně věnovat fandění a podpoře týmu. Turnaj se hrál systémem každý s každým na dvakrát patnáct minut, kdy každý zápas byla brán jako samostatný zápas. Prvním naším soupeřem byl domácí tým Žďáru nad Sázavou. Kluci od začátku makali a výborným bruslením a kombinační hrou jsme dovedli zápas k vítězství. Druhým soupeřem byla slovenská Skalica, která nás potrápila o mnoho více. Slováci na nás vlítli a než jsme se pořádně rozkoukali, prohrávali jsme 2:0. Kluci ale nesložili zbraně a zápas otočili. Druhý zápas byl opět vyrovnaný, ale zabojovali jsme a vyhráli 2:0. Ke třetímu zápasu jsme nastoupili proti Ledči nad Sázavou. Zápas s Ledčí byl od začátku jednoznačnou záležitostí pro Chrudim, bylo jen otázkou, kolik gólu Ledči nasázíme, na ledě jsme jasně dominovali. Gól si v tomto zápase daly všechny lajny. V posledním zápase nás čekala Jaroměř, jednalo se o klíčový zápas. S Jaroměří jsme se potkali na turnaji před týdnem a měli jsme s ní vyrovnanou bilanci. I dosavadní průběh turnaje nasvědčoval na vyrovnaný zápas. První zápas s Jaroměří byla opravdu bitva. Hned na úvod jsme se ujali vedení, ale Jaroměři se podařilo slepeným gólem vyrovnat. Chrudim ale hrála pěkný kombinační hokej a na hřišti měla zbytek zápasu převahu a bylo jen otázkou času, kdy dáme gól. Jaroměř hrozila jen občasnými úniky a ty bez problému Šíma pokryl a tak jsme první zápas s Jaroměří dovedli do vítězného konce. Jaroměř věděla, že nám stačí remíza v jednom zápase k prvnímu místu a tak druhý zápas už neustáli. Naši kluci pokračovali ve výborné hře a potvrdili výbornou formu na závěr sezony. Vyhráli jsme všechny zápasy bez ztráty bodu. O výborném výkonu svědčí i skóre 46:4. Domů jsme si tak dovezli druhý zlatý pohár v krátké době.

Sestava: Pavlík - Vaško, Hron, Pavliš, Dvořák Š., Chalupník, Urválek, Postupa, Sedlák, Řehořek