Richard Bláha | | A-tým

Nebyli jsme schopní to odmakat, uznal chrudimský kouč

Překvapení, šok, zklamání…Chrudimští hokejisté jen stěží hledali vysvětlení pro čtvrtfinálový výpadek s Litomyšlí. Trenéři několik klíčových momentů pojmenovali.

Jiří Polák, trenér Chrudimi:
„Budeme hrát pohár Vladimíra Martince, s čímž jsme nepočítali. Šlo ale o celou sérii, ne jen o nedělní zápas. Byla pořád stejná. Soupeř na ni byl výborně připravený. Všichni hráli velice odpovědně, velice obětavě, jednoduše řečeno odvedli sto dvacet procent. Tak to má v play off vypadat. A výborně jim zachytal gólman. A nám, i když jsme možná opticky působili lepším dojmem, právě ta obětavost a bojovnost hlavně při hře dozadu značně chyběla. Kdybychom dokázali mít to nasazení co soupeř, tak jsme ty zápasy zvládli, vyhráli bychom je třeba jedna nula nebo dva jedna, ale my jsme za zápas inkasovali tři čtyři góly. Soupeř byl vzadu výborný, hrál nad hranice svých možností, gólman jim chytal více než dobře a my jsme to prostě nepřetlačili. Protože jsme nedokázali vyvinout takové úsilí jako soupeř. Nemůžu říct, že bychom to zpackali, že by se hráči nezapotili, ale soupeř měl větší nasazení.“

René Seidler, asistent trenéra Chrudimi
„Nepodařilo se nám to dotáhnout proto, že jsme nebyli schopní to odmakat, odbojovat, jak se říká pod lajnou, jako náš soupeř. Přistoupili jsme k tomu jako k jiným utkáním v sezóně, že to půjde samo. A ono to samo nešlo. Nemohli jsme se do toho nakopat, tahouni mužstva nehráli. Hlavně ale v bojovnosti, v obranné hře, v sebeobětování se, ve hře v předbrankovém prostoru, v tom byly největší rozdíly mezi námi a soupeřem. Nejmarkantnější to bylo v sebeobětování se a v bojovnosti. Zavřeli to, vyhazovali puky a od toho neustoupili. Padali do střel. A my jsme v tomhle absolutně selhali. My jsme do toho nešli tak, jak se hraje play off. Hráli jsme jako v sezóně. Že to nějak přijde. A ono to nějak nepřišlo.“

Jan Svatoš, trenér Litomyšle
"Odehráli jsme nejlepší zápas ve čtvrtfinále. Hráči skvěle zvládli taktiku. Udělali jsme pro úspěch sto deset procent. Měli jsme lepšího gólmana. Chrudim shořela na tom, že nedávala góly, a to se jí stalo osudným. Hráli tvrdě ale férově. Naši hráči projevili neskutečnou bojovnost a obětovali se pro tým. Od prvního útočníka po posledního beka. Ať si to fanoušci užijí a od úterý na tréninku makáme dál. Přijde hodně diváků. Česká Třebová je velký favorit a jejich síla v útoku je neskutečná. Můžeme jenom překvapit, ale o finále se porveme."