Pavel Sedlák | | Ročník 2008

Elévové si v posledním mistráku sezony poradili s Poličkou

V neděli 4. 3. jsme úspěšně odehráli poslední mistrovský zápas této sezony. Z Poličky si vezeme vítězství 2:6.

Na poslední mistrovský zápas sezony se jelo autobusem, což bylo skvělé hlavně pro rodiče hráčů, protože se mohli na tribuně lépe soustředit na výkony svých ratolestí. Hůře na tom byly děti, protože třetina týmu vylezla z autobusu pobledlá a někteří běželi k nejbližší závěji na parkovišti. Svižná rozcvička ale všechny hráče probrala a nevolnost z autobusu nebyla na výkonu hráčů vůbec znát. Na domácí jsme vlítli zostra a chvílemi trenéři museli náš důraz mírnit. Brzy jsme šli do vedení a to jsme si drželi až do konce zápasu. Kluci hráli pěkný hokej a vytvářeli si hezké gólové příležitosti. Na ledě jsme měli viditelnou převahu. Tresty v podobě tří nájezdů za přílišný důraz dokázal zlikvidovat v bráně jistý Šíma Pavlík. V poslední třetině trenéři proházeli posty, aby si zaútočili i naši obránci a útočníci si naopak vyzkoušeli hru dozadu. Tento tah sice trochu ubral na tempu hry, ale o výsledku už bylo rozhodnuto. Poslední mistrovský zápas v Poličce jsme vyhráli 2:6.
Je třeba doplnit, že hokejovou jsme měli i sobotu, kdy jsme na domácím ledě přivítali v přátelském utkání Mountfield Hradec Králové. Zápas proti Hradci nám ale moc nevyšel. Hosté byli vždy o krok napřed a tak si odvezli z Chrudimi vítězství. V neděli v Poličce jsme si ale reputaci spravili.

Sestava: Pavlík – Vaško, Chalupník, Řehořek, Postupa, Řivnáč, Urválek, Sedlák, Dvořák Š., Dvořák J., Vašíček, Vašíčková