HC ChrudimHC Slovan Ústí nad Labem

8:3 ((1:3, 3:0, 4:0))
Zdeněk Formánek ml. | | Junioři

Snové poslední utkání v sezóně 2019/20 pro chrudimské juniory

Poté co chrudimští junioři nastoupili v pátek přesně ve 20:00 k utkání v jihočeském Písku, kde prohráli vysoko 15:3, čekal na tým vedený kapitánem Nicolasem Langrem další těžký zápas.

Na chrudimském zimním stadionu se představilo Ústí nad Labem. Mělo se jednat o stejnou situaci jako den předtím v Písku. Domácí hráči nastoupili pouze s 13 hráči do pole z nichž více jak polovina nebyla během sezóny pevnými čeleny týmu. Dále šlo už jen o povinnost utkání odehrát, jelikož pořadí v tabulce by se už pro chrudimské nezměnilo, zatímco hostující tým hrál o důležité body pro to aby se udržel v elitní čtyřce zaručující postup do play-off. Jako první se v utkání prosadil domácí Cimburek. Vedení však dlouho chrudimským hráčům nevydrželo, jelikož Slovan stihl do konce první třetiny skórovat ještě třikrát. Nebylo se čemu divit. Poměř střel na branku po první třetině byl 6:17 z pohledu domácích. Během úvodní dvacetiminutovky se navíc bohužel zranil chrudimský Dennis Hrdlička, tudíž měl domácí trenér Jiří Fibiger k dispozici pouze 12 hráčů do pole. Vše tedy nasvědčovalo podobnému scénáři jako v pátek v Písku. Jenže nic z toho se nestalo. Chrudimští hráči se neuvěřitelně semkli a předvedli obrovský obrat. Už po 21 sekundách druhé třetiny se prosadil Dominik Dubovči, který tak rozpoutal brankovou smršť v podání domácího celku. Chrudimi od té chvíle vše vycházelo a když už se něco nepovedlo v bráně vše jistil výborný Lukáš Novotný. Ten zamkl svoji bránu tak, že hráči ústeckého Slovanu už ani jednou v utkání neskórovali. Za Chrudim se prosadil Votava, dvakrát Topolský, Půlpán, ještě jednou Dubovči a brankový účet zápasu a vlastně i celé sezóny uzavřel Zdeněk Formánek, který pečetil výhru 8:3 gólem v přesilové hře. Nejstarší mládežnická kategorie našeho klubu HC Chrudim se tedy rozloučila se sezónou 2019/2020 vítězstvím 8:3 nad HC Slovan Ústí nad Labem. Naší junioři premiérově nastupovali v druhé nejvyšší juniorské soutěži ČR (RESTONE Extralize juniorů) a vybojovali ve své skupině 6. místo. Sice se nedostali o několik bodů do play-off, ale za svůj výkon se rozhodné nemusí stydět. Však dokázali alespoň jedou porazit každého ze svých soupeřů. Se ziskem 41 bodů z 36 zápasů si chrudimští mladíci vedli více než obstojně. Díky tomuto zisku se navíc podařilo splnit hlavní cíl sezóny a to udržet juniorkou extraligu pro příští ročník. Tímto bych rád poděkoval všem rodičům a fanouškům za podporu chrudimských juniorů v sezóně 2019/2020.

Góly a asistence: Cimburek (Langr), Dubovči (Cimburek, Formánek), Topolský (Cimburek, Langr), Votava (Hybeš, Kmoníček), Půlpán, Dubovči (Votava), Topolský (Cimburek), Formánek (Obr, Hybeš)

Vyloučení: 8:8 + Nalli (CHR) 5 + OK za faul kolenem