Čtvrtfinále 1. zápas, neděle 02.02.2020, 17:00

HC ChrudimHC Hlinsko

7:0 (3:0 2:0 2:0)

Chrudim vstoupila do play-off vysokým vítězstvím!

První čtvrtfinálovou bitvu zvládli chrudimští hokejisté na výbornou a po velmi dobrém výkonu jasně přehráli okresního rivala z Hlinska. Prakticky po celý zápas si udržovali převahu, kterou dokázali korunovat sedmi góly, když se třikrát prosadili v početní výhodě a jednou skórovali i při vlastním oslabení. Cenným bonusem je vychytaná nula brankáře Cvrčka, který kryl všech patnáct střel soupeře.

Branky a asistence: 4. Jan Polák (Štěpánek), 13. Haltuch (Karásek), 19. Urban (Hejl, Budínský), 36. Haltuch (Kalous, Karásek), 40. Jan Polák (Štěpánek), 45. Karásek (Machač), 55. Karásek (Kišš, Kalous)

Rozhodčí: Kratochvíl, Škorpil - Pilný, Padevět
Vyloučení: 9:12
Využití: 3:0
V oslabení: 1:0
Střely: 30:15
Diváků: 526

Sestava: Cvrček Dominik – Burkoň, Machač, Urban, Klement, Pilař, Budínský, Novotný, Kalous –Kišš, O. Polák, Karásek, Koreček, Novák, Cvrček David, Štěpánek, Novotný, Jan Polák, Dobiáš, Plch, Hejl

Na úvodní čtvrtfinálovou branku se více než pětistovka diváků příliš nenačekala. Už ve třetí minutě se mezi obránci protáhl Štěpánek a zakončující Jan Polák poslal Chrudim do vedení. Po polovině první třetiny ještě Saifra v hlinecké kleci zachránila tyčka, ale ve 13. minutě už nestačil na střelu Haltucha, který zužitkoval přesilovou hru. Hostující brankář v první části kapituloval ještě jednou, když se svoji střelou uspěl Urban. V první třetině neškodné Hlinsko v úvodu druhé části zabralo a vynutilo si tlak. Jenže ten postupem času slábl a Chrudimští ještě do přestávky utkání rozhodli. Ve 36. minutě totiž přesnou tečí přidal další přesilovkový gól Haltuch a třináct sekund před sirénou využil při vlastním oslabení únik dvou na jednoho Jan Polák. Třetí třetina nabídla ještě dvě branky z hokejky domácího Karáska. Ten nejprve ve 45. minutě projel celým kluzištěm a zvýšil na 6:0 a pět minut před koncem uzavřel brankové hody třetí využitou přesilovkou v utkání.