BK Mladá Boleslav

6:7 ((0:4,4:2, 2:1))
Jiří Krejčík | | Ročník 2007

Těsná prohra mladších žáků s Mladou Boleslaví

V předehrávaném kole Žákovské ligy přivítali na mladší žáci na domácím ledě hráče Mladé Boleslavi. První třetina utkání byla jako ze zlého snu, soupeř trestal každé zaváhání a  po první třetině svítil na časomíře stav 0-4.

Branky a asistence:
Bartok (Řehořek), Postupa (Vlček), Vaško, Vlček, Postupa (Vlček), Bartok (Kolář)

Sestava HC Chrudim:
Kropáček (Pavlík) – Šmatera, Krejčík, Vašek, Řehořek, Vrba, Kratochvil – Kasal, Kopecký, Kolář, Vaško, Vlček, Postupa, Krbec, Bartok, Urválek, Bahenský

Ve 22.minutě zvýšil soupeř vedení již na hrozivých 0-5. Po páté brance soupeře hra domácích připomínala spíše chaos než hokej, kluci přestali bruslit a pouze odpalovali puky a vypadalo to, že schytají pěkný výprask. V tu dobu si domácí trenéři vzali oddechový čas , během kterého se kluky snažili uklidnit a připomněli jak mají hrát.  Výsledek se dostavil za několik minut. Při přesilové hře soupeře se klukům podařilo hned dvakrát skórovat. V ten moment začalo být na hřišti jiné mužstvo. Kluci začali opět chtít hrát hokej, zlepšili pohyb a bojovnost a najednou jich byl plný led. Do konce druhé třetiny se jim podařilo snížit na rozdíl dvou branek. Ve snaze o vyrovnání pokračovali i v poslední třetině. Podařilo se snížit na rozdíl jediné branky, ale soupeř využitou přesilovkou si vzal dvoubrankové vedení zpět. V závěru kluci při hře bez brankáře vstřelili gól, ale na vyrovnání už nezbývaly síly. Přesto kluci zaslouží velkou pochvalu, že i přes nepříznivý vývoj utkání zápas nevypustili a bojovali až do  poslední minuty. K vidění bylo snad kromě první třetiny dramatické a vyrovnané utkání, ve kterém byli nakonec o kousek šťastnější hráči soupeře.