Přípravné utkání, úterý 17.08.2021, 18:30

HC Dvůr Králové nad LabemHC Chrudim

8:2 (1:4, 0:2, 1:2)
Zdenda Formánek | | A-tým

A-tým úvodní zápas přípravy nezvládl, ve Dvoře Králové podlehl vysokým rozdílem

Těžký úkol čekal na svěřence trenéra Poláka proti druholigovému Dvoru Králové. Domácí po většinu času diktovali tempo hry, avšak chrudimští hokejisté rozhodně nedali svou kůži zadarmo. Několikrát hráčům v zelených dresech svou bojovností a srdnatým výkonem zadělali na problémech. Na úspěch to však nestačilo.

HC Dvůr Králové nad Labem:

Brázdil (Haas) - Muška, Karlík, Matějíček, Petira - Bláha, Dvořák, Ježek, Valášek, Havlas, Vácha, Půhoný, Bucek, Hoskovec, Luštinec

Dosoudil (Matoušek) - Pejzl, Hrdlička (C), Budínský, Hybeš, Machač, Urban, Pilař - Kostka, Štěpánek, Novotný, Formánek, Polák Jan, Plch, Novák, Felcman, Dobiáš, Kišš, Polák Jiří, Cvrček

Góly a asistence: Novák (Budínský), Polák Jan (Novotný)

Vyloučení: 4:9

Kvalita našeho dnešního soupeře se ukázala hned v úvodu třetiny, kdy se poměrně rychle domácí dostali do dvoubrankového vedení. V 8. minutě svou šikovnou tečí překonal poprvé Brázdila Václav Novák. Rodos však stihl do konce první třetiny navýšit své vedení o tři branky. Druhá třetina přinesla řadu vyloučení a to především na chrudimské straně. I přes častá oslabení inkasovali hráči s orlicí na prsou pouze dvakrát, sami však domácího brankáře neprostřelili ani jednou. Závěrečná třetina přinesla vyrovnaný boj nejen na ledě, ale také ve skóre. Dvůr Králové sice navýšil hned v úvodu třetiny své vedení, ale hosté našli zanedlouho odpověď. Prosadila se 3. útočná formace, když zpoza branky krásnou přihrávkou našel Tomáš Novotný úplně osamoceného Jana Poláka v mezikruží. Ten se se svou přesnou ranou do levé šibenice nemýlil a snížil tak na 2:7. Už to vypadalo, že v utkání více branek diváci neuvidí, ale v 59. minutě usedl za podrážení na trestnou lavici střelec poslední branky Jan Polák a domácí sovu početní výhodu zužitkovali. Po porážce 8:2 od Dvora Králová se musí chrudimští hokejisté připravit na další přípravné utkání. Tentokrát před domácím publikem vyzvou v neděli Pelhřimov.