36. kolo, neděle 06.02.2022, 16:30

3:6 (2:2,0:2,1:2)
Přemysl Štrup | | Junioři

Junioři přehráli Kralupy nad Vltavou

Do konce základní části Ligy juniorů zbývá v tuto chvíli odehrát šest kol a o postupujících do play off není zatím vůbec jasno. Ve 36. kole zvítězila Chrudim, která na postupovou příčku útočí ze třetího místa a oproti svým konkurentům má navíc stále dva zápasy k dobru.

HK Kralupy nad Vltavou:

Němec (Milec) – Vrenka, Šimůnek (C), Šmíd (A), Kratochvíl, Toulec, Kohlíček – Cihelka, Farkaš, Sulík, Krčmář, Šilhavý, Kočí (A), Náhončík, Hanousek Typolt, Vorlíček, Voljanskij

HC Chrudim:

Červinka (Stodola) – Pazdera (A), Prýl (C), Odehnal, Bárta – Pilař, Burda, Pavlík, Hrdlička, Štrup, Felcman, Pirner, Hykl (A), Macas, Votava, Jaša, Kubíček

Góly a asistence: 2. Typolt (Cihelka, Vorlíček), 15. Hanousek (Šimůnek), 47. Typolt (Šimůnek, Šilhavý) – 9. Štrup (Pazdera, Pavlík), 20. Pazdera (Pavlík, Pilař), 31. Macas (Prýl), 38. Pavlík (Hykl, Votava), 55. Burda (Kubíček), 59. Votava (Pilař, Odehnal)

Tresty: 8:10, navíc Náhončík – Burda 5 minut a do konce utkání

Využití: 2:1

Rozhodčí: Ovsík – Svoboda, Svobodová

Stadion: Zimní stadion Kralupy nad Vltavou

Komentář

Proti Chrudimi se domácí dostali dvakrát do vedení, ale naši junioři vždy srovnali a těsně po polovině základní hrací doby šly do vedení. Nutno podotknout, že se tak stalo  především změnou hry ve druhé třetině. Po důrazných výtkách trenéra v kabině o přestávce mezi periodami náš tým začal dodržovat pokyny, které byly v první třetině ignorovány, o herním nasazení a disciplíně nemluvě.  Od druhé třetiny se jednalo z naší strany o úplně jinou hru, tým fungoval, vzájemně se podporoval. Domácí během druhé třetiny vystřeli na naši branku dvakrát, ve třetí třetině to nebylo o moc více. Když pomineme první nepovedenou část zápasu, tak Chrudimská juniorka tým Kralup jasně přestřílela, měla více ze hry.  Domácí se snažili dotahovat, což jim ulehčovala častá vyloučení našich hráčů, ale marně. V závěru utkání svými góly definitivně rozhodli Chrudimští. Nejdříve Daniel Burda v 55. minutě a při power play domácích v 59. minutě výhru naší juniorky zpečetil gólem do prázdné branky, za přítomnosti své věrné kralupské fanynky, Jakub Votava.