HC Orli LanškrounHC Chrudim

2:10 (0:2,0:6,2:2)
Tomáš Straka |

Chrudim si proti Orlům s chutí zastřílela

Po nepříliš přesvědčivém výsledku proti Poličce z úvodního kola čekal na chrudimské hokejisty tým, se kterým dokážou předvést pořádnou gólovou přestřelku jako tomu bylo na ledě Orlů naposledy, kdy Chrudim po výsledku 6:6 zachraňovala svoji čest až v samostatných nájezdech. Dvanáct branek padlo i tentokrát, hosté však kralovali.

HC Orli Lanškroun:

Faltus (30. Ehrenberger) - Kužílek, Macháček, Bureš, Pražák - Markl, Vogel, Nastoupil, Řehák, Vyskočil, Pejcha, Mann, Švub, Čada, Marek, Dohnal

HC Chrudim:

Matoušek (Dosoudil) - Secký, Urban, Pilař, Hejl, Budínský, Pejzl, Novotný, Hybeš - Cvrček, Felcman, Novák (C), Kišš, Polák Jan, Karásek, Haltuch, Kostka, Štěpánek, Koreček, Dobiáš, Plch

Góly a asistence: 57. Nastoupil (Švub), 60. Vyskočil - 5. Plch (Kišš), 14. Dobiáš (Štěpánek, Secký), 25. Kišš (Novák), 26. Dobiáš (Štěpánek, Polák Jan), 27. Kostka (Novák), 30. Dobiáš (Haltuch, Pilař), 33. Koreček, 40. Kostka (Hybeš), 47. Urban (Plch, Novák), 55. Plch (Kišš, Novák)

Komentář

Od úvodu měli Chrudimští více ze hry a bylo otázkou času, který z hráčů otevře skóre. Po necelých pěti minutách se to podařilo Plchovi, který zužitkoval nahrávku Kišše. Šance přibývaly, ale v první části se dokázal trefit už jenom Dobiáš a Orli se drželi stále na dostřel. Rozhodně nebyli zcela neškodní, měli několik šancí k ohrožení Matouškovy branky, ale buď je zradila vlastní nepřesnost nebo chrudimský gólman, který se v utkání předvedl ve výborném světle. Ve druhé třetině už na ledě existovali pouze hostující hráči. Přidali v ní dalších šest branek a rozhodli o svém jednoznačném vítězství. Třetí třetina přinesla již jen kosmetickou úpravu skóre. Za nepopulárního stavu 0:10 se Orli přeci jen nadechli k náporu a alespoň trochu potěšili své příznivce. Po dvou kolech tak mají Chrudimští plný počet bodů a mohou se připravovat na nedělní střetnutí s dalšími opeřenci. Orly vystřídají daleko nebezpečnější Kohouti z České Třebové.