4. kolo, středa 06.10.2021, 18:30

HC ChoceňHC Chrudim

4:6 (1:2,2:4,1:0)

Chrudimští hokejisté uspěli v Chocni

Na ledě dalšího z favorizovaných celků na vítězství celé soutěže předvedli podobný scénář jako proti Kohoutům v posledním utkání. Po vyrovnané první třetině, ve které dokázali otočit nepříznivý stav, rozhodli o svém vítězství v té druhé, kde si vytvořili tříbrankový náskok.

HC Choceň:

Koutský, Novotný (od 20. minuty) - Rudy, Škvor, Novák, Šeda - Pirkl, Prachař (A), Pilař (C), Tobiáš, Pulpán, Martinec, Lichtág, Knytl, Půlpán, Krejza (A), Vlček, Hemský, Pilař, Blažek

Ament (Dosoudil) - Budínský, Urban, Pilař, Novotný, Pejzl, Hejl - Kišš, Novák (C), Plch, Koreček, Haltuch, Karásek, Štěpánek, Polák Jan, Dobiáš, Kostka, Cvrček, Felcman

Góly a asistence: 8. Hemský, 25. Hemský (Půlpán), 36. Martinec (Šeda), 55. Pilař (Půlpán, Hemský) – 8. Pilař (Koreček), 14. Plch (Kišš), 25. Kišš (Plch), 26. Dobiáš (Štěpánek), 32. Karásek (Koreček), 40. Karásek

Vyloučení: 4:4

Využití: 1:0

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Čížek - Padevěd, Švejda

Diváci: 438

Stadion: Zimní stadion Choceň

Za husté mlhy, která se nad ledem snášela prakticky celých šedesát minut, Chrudimští předčili Spartak v produktivitě. Choceň měla místy drtivý tlak, ale i ty největší šance domácí hokejisté dokázali spálit. A pokud mířili přesně, stál jim v cestě opět vynikající Ament. Chrudim tak počtvrté naplno bodovala a může se připravovat na středeční duel s Litomyšlí, která je pasována na černého koně soutěže.

Ohlasy

HC Choceň:

Jaromír Jindřich (trenér HC Choceň): "Dnešní zápas se mi hodnotí se smíšenými pocity. Nemohu klukům upřít snahu a bojovnost uhrát lepší výsledek, ale bohužel opak byl pravdou. Chytl nás den blbec. Mlha na stadionu, zdravotní indispozice brankáře, dva neuznané góly a bohužel hloupé až naivní individuální chyby v obranné činnosti. Myslím si, že v útočné fázi jsme byli lepší, ale brankář Ament měl dnes dobrý den a v závěru zápasu jsme si vytvořili neskutečný tlak. Kdyby nám rozhodčí uznal branku 2 minuty před koncem na 5-6, tak by to bylo ještě zajímavý. Ale na kdyby se nehraje. Mrzí mě to hlavně kvůli našim fanouškům a ztrátě bodů, které nám budou chybět. Ztracené domácí body budeme muset uhrát venku. Gratuluji Chrudimi k vítězství."

zdroj: Facebook HC Spartak Choceň