11. kolo, středa 03.11.2021, 18:30

HC ChrudimHC Orli Lanškroun

6:3 (2:1,0:2,4:0)

Chrudim proti Orlům pouze splnila povinnost

Na utkání proti poslednímu Lanškrounu si našla cestu jen stovka nejvěrnějších fanoušků, a ti museli být po větší část střetnutí hodně zklamaní. Hra totiž aktuálnímu postavení týmů v tabulce rozhodně neodpovídala.

Dosoudil (Matoušek) - Machač, Budínksý, Kalous, Novotný, Pilař, Pejzl, Odehnal, Hejl - Plch, Novák (C), Kišš, Koreček, Haltuch, Karásek, Polák Jan, Polák Jiří, Dobiáš, Cvrček, Pavlík, Hykl

HC Orli Lanškroun:

Faltus (Ehrenberger) - Pražák, Bureš, Macháček, Kužílek, Rozbroj - Vogel, Drlík, Pirkl, Vyskočil, Švub, Řehák, Nastoupil, Pejcha, Šembera, Janík, Markl, Doležal

Góly a asistence: 4. Karásek (Koreček), 19. Polák Jan (Pilař), 50. Koreček (Polák Jiří, Karásek), 51. Dobiáš (Kalous), 55. Kišš (Plch, Novák), 57. Polák Jiří (Polák Jan, Pilař) – 20. Macháček (Pejcha, Vyskočil), 22. Vogel, 39. Šembera (Drlík, Vogel)

Vyloučení: 1:2 + Haltuch (CHR) 5+OK za vražení na hrazení a Pirkl (LAN) 5+OK za faul kolenem

Využití: 1:0

Oslabení: 1:0

Střely: 42:25

Rozhodčí: Kolář - Teplý, Obr

Diváci: 110

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Chrudim sice rychle vedla po brance Karáska od čtvrté minuty 1:0, ale Orli měli především díky někdy až školáckým chybám v rozehrávce domácích několik tutových šancí na vyrovnání. Gólu se sice hosté dočkali půl minuty před přestávkou, znamenal ale snížení na 1:2, protože ještě minutu předtím tečoval Jan Polák Pilařovu střelu od modré.

Vše, co Chrudim nestihla pokazit v první třetině, “dohnala“ v té druhé. Po necelých dvou minutách vyrovnal před Dosoudilem zcela opuštěný Vogel, a byť měli domácí postupně více ze hry, nepřesnost v kombinaci a především hodně kulhající zakončení ke gólu nevedly. To Lanškroun se s ničím nepáral. Když se jeho hráči vymanili z tlaku, dostal prostor Šembera, trefil přesně pod víko a zajistil vedení svému týmu.

I třetí třetina začala pro Chrudimské katastrofálně. Po třech minutách fauloval Haltuch a pět minut visela ve vzduchu čtvrtá branka Orlů. Jenže jak už to tak nejen v hokeji bývá, Lanškroun šanci nevyužil a domácí už v plném počtu deset minut před koncem vyrovnali, za další minutu využili přesilovku k vedoucí brance a pět minut před koncem přidali i pojistku. Zmar Orlů, kteří na chrudimském ledě předvedli výkon zasluhující nemalé uznání, dovršil Jiří Polák brankou v oslabení, když pod vyjíždějícím gólmanem stačil pošťouchnout puk do odkyryté klece. Chrudimští hokejisté si tak za pět minut dvanáct zachránili čest a mohou se připravovat na další utkání, které odehrají v neděli na horkém ledě Kohoutů z České Třebové.