HC ChrudimHC Trutnov z.s.

7:5 (4:1,1:3,2:1)
Zdenda Formánek | | A-tým

Chrudim vstoupila do play-off vítězstvím 7:5 nad Trutnovem

První osmifinálové utkání naplnilo predikce. Proti sobě se postavili zcela neznámé celky a to, že Chrudim skončila po základní části na opačném konci tabulky než Trutnov neznamenalo, že utkání bude mít jasný průběh od začátku až do konce. Bláznivé utkání ve kterém diváci viděli hned 12 branek dopadlo nakonec lépe pro domácí hokejisty, kteří si tak připisují první výhru v sérii.

D. Cvrček (F. Matoušek) — D. Secký, V. Pilař, D. Pejzl, M. Machač, T. Novotný, M. Kalous — P. Štěpánek, J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Novák, O. Karásek, D. Cvrček, O. Polák, M. Kostka, M. Kišš, P. Koreček, J. Plch

HC Trutnov z.s.:

O. Jeschke (M. Pluháček) — B. Višňák, L. Junek, A. Mlčák, J. Zákravský, D. Vacek, V. Minařík — P. Chytráček, L. Gabriel, J. Tatar, J. Šimoníček, D. Novák, T. Oppelt, F. Krsek, D. Smékal, Z. Křížek, R. Janoušek, J. Tatar

Góly a asistence: 3. Kostka (Formánek), 7. Dobiáš (Karásek, Kalous), 18. Formánek (Novotný, Kostka), 19. Novák (Kišš, Dobiáš), 40. Machač (Koreček, Kalous), 45. Dobiáš (Karásek, Novák), 60. Polák (Karásek) – 11. Krsek, 21. Junek (Višňák, Šimoníček), 22. Višňák (Junek, Janoušek), 33. Višňák (Tatar, Janoušek), 56. Krsek (Tatar)

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Úvod utkání patřil domácím, kteří se již ve 3. minutě ujali vedení po gólu Martina Kostky a za nedlouho bylo ještě veseleji, když se prosadil Ugo Dobiáš. Trutnovští hokejisté však nesložili zbraně a v polovině první třetiny se dočkali snížení na 2:1 z hole Krska. Závěr první periody patřil Chrudimi, nejprve po Novotného střílené přihrávce nasměroval kotouč do branky Formánek a následnou přesilovou hru využil kapitán Václav Novák krásnou střelou do pravého horního rohu. V úvodu druhé třetiny srazila do kolen domácí častá vyloučení. Chrudimští byli posláni hlavními rozhodčími během několika minut hned dvakrát do tří. Trutnov se v nabídnuté početní výhodě nemýlil a po dělovkách obránců Junka a Višňáka snížil na rozdíl jedné branky. Druhý jmenovaný napřáhl od modré čáry znovu ve 33. minutě a bylo srovnáno na 4:4. Vedení a s tím i větší klid pro Chrudim zařídil v samotném závěru 2. třetiny Milan Machač. V závěrečné periodě se domácí hokejisté začali soustředit více na defenzivu. Útočné snažení a chuť po gólech však neopustila produktivního Dobiáše, který vsítil ve 45. minutě druhou branku v utkání a nutno podotknout, že to byl gól rozhodující. Kapku naděje pro hosty vykřesal v 56. minutě Krsek, který pláchl chrudimské obraně, ale na víc se už Draci nezmohli. Naopak minutu před konce z ostrého úhlu Jiří Polák překonal Jeschkeho posedmé v utkání a stanovil tak konečný stav na 7:5. Chrudim se tak může v případě středeční výhry na ledě Trutnova radovat z postupu do čtvrtfinále Východočeské ligy.

Ohlasy

Jiří Polák (trenér HC Chrudim)

1)     Gratulujeme k vítězství, ale nic lehkého to nebylo. Jak bys zhodnotil utkání?

Věděli jsme, že nás čeká velice silný soupeř, jehož výkonnost určitě neodpovídá postavení v nedohrané tabulce po základní části, což se bezezbytku potvrdilo. Podařil se nám vstup do utkání a dostali se do zaslouženého vedení, potom přišla velice dlouhá hra ve třech a soupeř dobře sehranými přesilovkami dotáhl skóre. Pak už to bylo vyrovnané utkání. My jsme měli malinko více ze hry, ale soupeř měl několik nebezpečných výpadů. Nakonec se střelecké štěstí přiklonilo na naší stranu, a tak jsme první utkání zvládli.

2)     Co očekáváš od utkání v Trutnově?

Určitě další vyrovnané utkání. Musíme se poprat o další vítězství s vyrovnaným soupeřem. Zkrátka utkání play-off, se vším, co k němu patří.

Jaroslav Řehák (trenér HC Trutnov)

1)     Váš výkon na ledě třetího teamu z celkové tabulky byl velice dobrý. Jak jsi spokojený s výkonem?

Samozřejmě jsem spokojený s výkonem všech hráčů, kteří odmakali celé utkání v dobrém tempu. Zápas se odvíjel ze záčátku utkání lépe pro domácí tým. Ale postupem času v první třetině jsme srovnali krok a určitě jsme byli v průběhu utkání vyrovnaným týmem.

2)      Byla to pro oba teamy velká neznámá, jelikož se spolu několik let nepotkali. Byla o to komplikovanější příprava?

Určitě jsme se dlouho nepotkali v žádném utkání, tak to byla asi pro oba týmy složitější příprava. Myslím si, že oba týmy to zvládly, ale domácí byli šťastnější. Chtěl bych Chrudimi pogratulovat.

3)      Věříte si více v domácím prostředí?

Domácí hřiště je určitě velkou výhodou každého týmu. Domácího prostředí bychom chtěli určitě využít, ale víme, že to jednoduché nebude.