HC Trutnov z.s.HC Chrudim

3:4 sn (0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)
Zdenda Formánek | | A-tým

Chrudim vítězí po samostatných nájezdech a postupuje do čtvrtfinále

Druhý osmifinálový souboj odehráli chrudimští hokejisté na ledě Trutnova. Domácí ještě necelé tři minuty před koncem vedli o jednu branku. Po druhém gólu Korečka v utkání bylo vyrovnáno a v samostatných nájezdech pak Chrudim poslali do čtvrtfinále svými úspěšnými nájezdy Kostka a Dobiáš.

HC Trutnov z.s.:

O. Jeschke (M. Pluháček) — B. Višňák, L. Junek, J. Zákravský, V. Minařík, D. Vacek — P. Chytráček, L. Gabriel, J. Tatar, J. Šimoníček, D. Novák, T. Oppelt, F. Krsek, D. Smékal, Z. Křížek, R. Janoušek, J. Tatar

D. Cvrček (F. Matoušek) — D. Secký, V. Pilař, D. Pejzl, M. Machač, T. Novotný, M. Kalous — P. Štěpánek, J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, M. Haltuch, V. Novák, O. Karásek, D. Cvrček, M. Kostka, M. Kišš, P. Koreček, J. Plch

Góly a asistence: 21. Chytráček (Šimoníček), 26. Krsek (Zákravský), 28. Smékal (Šimoníček, Křížek) – 11. Koreček, 29. Haltuch, 57. Koreček (Machač), rozh. náj. Dobiáš (TS)

Stadion: Zimní stadion Trutnov

Vstup do utkání měli lepší hosté, kteří si vypracovali více gólových příležitostí a jednu z nich také využili. Poprvé v utkání se prosadil Petr Koreček, který střelou bekhendem překvapil domácího brankáře Jeschkeho. Pár gólových příležitostí hráčů ve světlých dresech kryl v chrudimské brance spolehlivý Dominik Cvrček. Do kabin se šlo za stavu 1:1 a trenér Polák mohl být s průběžným výsledkem a předvedenou hrou svého celku spokojený. Začátek druhé třetiny ale patřil jednoznačně domácím. Nejprve se v jednadvacáté minutě prosadil kapitán Chytráček na něhož navázali další dva trutnovští střelci a utkání se pro Chrudim začalo vyvíjet špatným směrem. Velkou škodou bylo nevyužité nařízené trestné střílení z z hole Kišše a také promarněný samostatný únik ve vlastním oslabení, ve kterém vychytal Formánkovu kličku trutnovský brankář. Krásně se tak potvrdilo pravidlo: „nedáš, dostaneš.“ Po třetím gólu v naší brance se aktivita hokejistů s orlicí na hrudi zvedla. Velkého tlaku na branku domácích využil ve 29. minutě důrazný Haltuch. Pokračující snahy o srovnání přerušil čtyřminutový trest pro Jiřího Plcha za faul vysokou holí. Chrudim však dlouhou dobu v oslabení přečkala bez inkasované branky. Za stavu 3:2 z pohledu domácích nastoupili oba týmy do třetí třetiny. Trutnovský tým se soustředil pochopitelně především na obrannou činnost. Chrudimské snažení často končilo zákrokem Jeschkeho, anebo bylo zastaveno domácí obranou. A když byl v 56. minutě vyloučen Kišš, nevypadalo to s námi vůbec dobře. Oslabení se povedlo ubránit a co víc, Koreček nabral s pukem ve středním pásmu rychlost a prokličkoval se až k domácímu brankáři, kterého z bezprostřední blízkosti překonal již podruhé. Utkání dospělo nejprve do prodloužení, ve kterém měli chrudimští ještě část přesilové hry ze zbytku třetí třetiny, kdy byl vyloučen domácí kapitán Chytráček. Početní výhoda se však chrudimským hokejistům nepovedla využít a ani ve zbývajícím čase početná divácká kulisa na zimním stadionu v Trutnově gól neviděla. Na řadu přišly samostatné nájezdy ve kterých kraloval Dominik Cvrček, jenž za svá záda nepustil ani jeden ze čtyř pokusů domácích. Na straně Chrudimi se naopak prosadili hned dva střelci. Nejprve si ve druhé sérii Martin Kostka položil Jeschkeho a bekhendovým blafákem přesně zavěsil. Na mladého útočníka navázal zkušený Ugo Dobiáš přesnou střelou k pravé tyči, čímž odstavoval sérii oslav na ledě. Do vzdáleného Trutnova nás přijela podpořit početná skupinka fanoušků, kteří nás hnali za srovnání a později svou podporou pomohli i k ukončení osmifinálové série v nejkratším možném čase a postupu do čtvrtfinále. Na svého soupeře si však budeme muset počkat do pátečního večera, jelikož série mezi Litomyšlí a Hlinskem se za stavu 1:1 přesouvá opět do Litomyšle.