HC LitomyšlHC Chrudim

2:3 (0:1,2:1,1:0)
Redakce | | A-tým

Chrudim porazila Litomyšl a je tak prvním semifinalistou KLM

Náročný úkol čekal na svěřence trenéra Poláka v rámci druhého čtvrtfinálového utkání na ledě Litomyšle. Šéf chrudimské střídačky se musel v utkání obejít bez několika hráčů, kteří v minulém utkání nastoupili. Mezi ně patří například zraněný Jiří Plch. Prostor tak dostalo hned pět juniorů a nevedli si vůbec špatně. Milan Hykl dokonce vstřelil gól, kterým zavelel ve druhé třetině k obratu, jenž dokonal z kraje závěrečné periody Petr Koreček.

HC Litomyšl:

K. Nimmerrichter (F. Klička) — O. Dvořák, O. Bláha, L. Havlík, M. Bažant, R. Ondráček, J. Zahradník, Š. Švec — T. Jakubec, J. Voříšek, F. Stoklasa, V. Cink, M. Skoumal, D. Barkóci, M. Večeřa, F. Vomočil, M. Ostřanský, J. Vaňo, M. Edl

HC Chrudim:

D. Cvrček (F. Matoušek) — E. Pazdera, V. Pilař, L. Budínský, D. Pejzl, M. Machač, T. Novotný, M. Kalous, M. Odehnal — P. Štěpánek, J. Polák, M. Hykl, U. Dobiáš, V. Novák, O. Karásek, D. Cvrček, M. Kostka, M. Kišš, P. Koreček, J. Votava, Z. Pavlík

Góly a asistence: 22. Cink (Havlík, Stoklasa), 26. Skoumal – 2. Pilař (Kostka), 37. Hykl, 42. Koreček (Kalous, Polák Jiří)

Komentář

Vstup do utkání vyšel Chrudimi fantasticky. Už ve druhé minutě se střelou od modré čáry prosadil Václav Pilař. Chrudimští po první brance nepolevili, šance však většinou končily na brankáři Nimmerichterovi, kterého musela v několika případech zachránit také tyč. Do druhé třetiny však nastoupila namotivovaná Litomyšl lépe a s pomocí přesilových her skóre otočila. Chrudimští, kteří do utkání nastoupili s omlazenou sestavou, se vyrovnání dočkali ve 37. minutě. Prosadila se pravě pětka juniorů v sestavě týmu trenéra Poláka, když domácího brankáře nachytal střelou z úhlu Milan Hykl. Ve třetí třetině potom opět překlopil vedení na stranu Chrudimi důrazný Petr Koreček, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a dorazil odražený puk za Nimmerichtera. Ve zbytku utkání už se hostujícím podařilo s velkou pomocí brankáře Dominika Cvrčka vedení udržet. Chrudim tak zůstává v play-off bez porážky a po výhře 3:2 si zajistila nejrychlejším možným způsobem účast v semifinále. Na soupeře si však bude muset počkat do pátku.

Ohlasy

HC Chrudim:

Jiří Polák: Máme za sebou další vyrovnanou a těžkou sérii se soupeřem, který letos dost přesvědčivě vyhrál základní část pardubického kraje. Jsem moc rád, že jsme ji opět zvládli ve dvou utkáních. Bohužel se nám zranění letos moc nevyhýbají a tak přijde vhod, že nemusíme při současném nahuštěném programu soutěže, nastupovat do pátečního duelu.

Kluci podali v obou utkáních série výborné výkony a určitě zaslouží velikou pochvalu, protože zejména druhé utkání jsme odehráli ve značně okleštěné sestavě. Takže musím jenom zopakovat přání vyřčené po první sérii, aby nám náš elán, přístup a nasazení vydržel i do semifinálové série a přidat i druhé přání, a to je, aby se nám už vyhnula další zranění.

Na závěr musím poděkovat našim skvělým fanouškům, kteří nás přijeli podpořit ve výjimečném počtu a bez nadsázky byli naším šestým hráče po celé utkání.