HC ChoceňHC Chrudim

3:1 (2:0,1:1,0:0)
Redakce | | A-tým

Chrudim obrat nedokonala a zahraje si pouze o třetí místo

Po vysoké výhře 12:3 odjížděli chrudimští hokejisté na choceňský led s cílem dokonat obrat v sérii a postoupit do finále. Domácí položili základ úspěchu už v první třetině a vedení udrželi až do konce. Jedinou branku Chrudimi vstřelil ve druhé třetině Miloš Kalous.

HC Choceň:

M. Mahdal (J. Valenta) — A. Pazdera, J. Škvor, M. Novák, V. Faltys, M. Šeda — M. Pulpán, M. Lichtág, L. Procházka, T. Půlpán, P. Vlček, M. Pilař, P. Prachař, L. Pilař, J. Krejza, M. Hemský

HC Chrudim:

D. Cvrček (F. Matoušek) — E. Pazdera, M. Odehnal, V. Pilař, D. Pejzl, M. Machač, T. Novotný, M. Kalous — P. Štěpánek, Jiří Polák, U. Dobiáš, Jan Polák, M. Haltuch, V. Novák, M. Hykl, D. Cvrček, O. Polák, M. Kostka, P. Koreček, L. Hebek

Góly a asistence: 6. Lichtág (Faltys), 8. Hemský (Vlček), 31. Prachař (Faltys) – 30. Kalous (Polák Jan)

Komentář

Do utkání vstoupila lépe Choceň, která šla do vedení už v 6. minutě, kdy dorazil Faltysovu střelu do chrudimské brány Michal Lichtág. O dvě minuty později musel lovit brankář Cvrček puk z brány podruhé, když se přesnou střelou z mezikruží prezentoval Marek Hemský. Chrudimští následně přidali na tempu, bezchybného Mahdala však překonal až ve 30. minutě střelou mezi betony obránce Miloš Kalous. Choceňská odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Už po necelých dvou minutách vrátil domácím dvoubrankové vedení Pavel Prachař, který využil clony před Cvrčkem. Ve třetí třetině už žádná branka nepadla a po výhře 3:1 tak postupuje do finále Choceň. Na Chrudim čeká dvouzápasový boj o třetí místo, ve kterém se utká s Novým Bydžovem. Série startuje v neděli 13.3. na stadionu v Novém Bydžově, odveta se odehraje o týden později na ve stejný čas v Chrudimi.