Stadion Nový BydžovHC Chrudim

7:4 (1:1,4:3,2:0)
Zdenda Formánek | | A-tým

Po prvním utkání má blíže k bronzovým medailím Nový Bydžov

Ve středu 9. 3. odstartovala na zimním stadionu v Novém Bydžově krátká série dvou poražených semifinalistů. Utkání přineslo hned 11 branek, sedm z nich však bohužel v chrudimské síti.  Zlomový moment přišel v polovině utkání, kdy Bydžov dvěma rychlými góly srovnal skóre na 3:3. Druhá polovina utkání již patřila domácím, kteří si po výhře 7:4 připisují první bod v krátké sérii o 3. místo ve Východočeské lize.

Stadion Nový Bydžov:

F. Veselý (M. Schovánek) — T. Hudec, D. Březák, O. Spal, P. Malý, K. Nedbal, L. Bezděk — J. Kubišta, M. Němec, M. Postolka, J. Chára, S. Eis, D. Jebavý, M. Černý, J. Šuvara, T. Divíšek, M. Hlaváček, J. Pilný

F. Matoušek (V. Stodola) — E. Pazdera, M. Odehnal, V. Pilař, R. Hejl, D. Pejzl, M. Machač, T. Novotný, M. Kalous — P. Štěpánek, J. Polák, U. Dobiáš, J. Polák, M. Haltuch, V. Novák, O. Karásek, M. Hykl, D. Cvrček, M. Kostka, P. Koreček, L. Hebek

Branky a nahrávky: 5. Černý (Jebavý), 30. Černý (Hlaváček, Divíšek), 30. Chára, 31. Němec, 36. Chára (Kubišta), 51. Pilný (Eis, Černý), 52. Nedbal (Kubišta) – 14. Novák (Hebek), 24. Dobiáš (Pazdera), 25. Haltuch (Karásek, Kalous), 36. Štěpánek (Kostka)

Stadion: Zimní stadion Nový Bydžov

Mezi tři tyče se poprvé v play-off místo Dominika Cvrčka postavil Filip Matoušek, který musel od začátku čelit nebezpečným střelám domácích hokejistů. Po vyrovnané první třetině, která skončila 1:1 Chrudim zachytila start druhé třetiny, kdy po gólech Dobiáše a Haltucha vedla 3:1. Jenže pak přišla děsivá 30. minuta ve které Bydžov po individuálních chybách chrudimských hokejistů srovnal stav utkání na 3:3. Ve zbytku prostřední dvacetiminutovky navíc Stadion přidal další dvě branky na což reagoval pouze člen třetí útočné formace Štěpánek. Třetí třetina patřila opět domácím, kteří dokázali vstřelit další dvě branky a své vedení si už do závěrečného hvizdu pohlídali. Chrudimi byla v utkání opět k ničemu střelecká převaha, když soupeř ukázal svou pověstnou efektivitu v zakončení a tak odjíždíme z Bydžova bez bodu. V neděli od 17,00 mají chrudimští hokejisté šanci na reparát. Pokud chceme pomýšlet na bronzové medaile musíme bezpodmínečně vyhrát. Poslední utkání je za dveřmi a proto neseďte doma a pojďte si s námi společně užít poslední utkání mistrovské sezóny 2021/2022. Tento zápas se navíc odehraje na pomoc Ukrajině, které zakoupením vstupenky může přispět každý z vás. Více informací naleznete v předchozím článku.