20. kolo, neděle 04.12.2022, 12:00

HC ChrudimHC Rytíři Kladno

2:0 (1:0,0:0,1:0)

HC Chrudim:

M. Kadlc (A. Pithart) — J. Sopoušek, O. Beran, E. Pazdera, M. Dvořák, F. Vašek, M. Straka — P. Štrup, J. Štěpánek, O. Procházka, J. Zdeněk, M. Macas, J. Pirner, O. Jirout, J. Novák, D. Dostál, D. Hemský, D. Matýs

HC Rytíři Kladno:

O. Hykel (O. Gabriška) — M. Čarda, M. Novák, L. Sýkora, D. Šeba, M. Šátek, V. Marcinek — O. Hlaváček, L. Kulich, V. Hurta, E. Iljuk, D. Petřík, T. Typolt, L. Novák, T. Sém, B. Stepanchuk, P. Šíma, J. Halfar

Branky a nahrávky: 9. Štrup (Sopoušek), 59. Jirout (Štěpánek, Pazdera).

Rozhodčí: Vepřovský – Hofman, Šesták.

Vyloučení: 3:2.

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Komentář

O něco vyrovnanější zápas mohli sledovat fanoušci v Chrudimi, kam přijelo Kladno. Do zápasu lépe vkročili Východočeši, kteří se zásluhou Přemysla Štrupa ujali vedení. Ve zbytku duelu hráli prim oba brankáři, lépe nakonec ze zápasu odešel Maxmilián Kadlc. 19letý gólman vynuloval všechny střelce Kladna a pojistku do prázdné klece zaznamenal v čase 58:34 Ondřej Jirout. Východočeši přerušili pětizápasovou šnůru porážek, zato Rytíři čekají na tříbodový zisk osm utkání.