AZ HavířovHC Chrudim

0:1 (0:0,0:0,0:1)
Redakce | | Dorost

Dorost zvládl utkání v Havířově a udržel účast v 1. lize i pro příští sezónu

Do Havířova přijela Chrudim v čele s trenérem Petrem Čáslavou, legendou českého hokeje, na střídačce. A byli to právě Chrudimští dorostenci, kdo byl v utkání hokejovější. V utkání, které však bylo velmi tvrdé, fanoušci viděli celou řadu zákroků, kterých se nedočkají ani v dospělé kategorii...

AZ Havířov:

Žbánek (Král) – Drastich, Krpec, Bortoli, Szarowski, Šenkyřík, Jurček, Beleš, Burgert – Lacina, Kósa, Konesz (A), Ščerba (A), Barnošák (C), Jarolím, Makula, Bielesz

Pithart (Filípek) – Labašta, Krejčík, Novosad, Kubišta, Jansa – Kopecký, Korec, Bolehovský, Vítek, Jedlička (C), Drahoš, Mandys, Dvořák, Mikeska

Branky a nahrávky: 53. Kubišta

Stadion: Gascontrol Aréna Havířov

V první části se příliš pohledný hokej nehrál, za delší konec ale tahali naši hráči, kteří si vypracovali více šancí, brankář Havířova několikrát podržel svůj tým.

Gól v utkání nepadl ani ve druhé třetině, kdy se na ledě hodně přitvrdilo, několikrát to jiskřilo, k vidění byly tvrdé osobní souboje. Havířovští srovnali hru díky své přesilovce. Vyložené šance však nebyly ani na jedné straně, zápas to byl spíše hodně bojovný.

Bojovné a hodně tvrdé utkání pokračovalo i v závěrečném dějství, ve kterém byli lepší chrudimští hráči. Vypracovali jsme si více brankových příležitostí a protože v 53. minutě se k velkému sólu vydal chrudimský Kryštof Kubišta, zmocnil se kotouče ve vlastním obranném pásmu, projel s ním až do útočného a těsně nad kruhy vyslal tvrdou ránu k tyči na kterou domácí brankář nestačil zareagovat - 0:1.

Dobře zvládnutým závěrem si kluci své vítězství pohlídali, domácí si už prakticky žádnou šanci nevypracovali a tak se v Chrudimi můžeme na 1. ligu dorostu těšit i v další sezóně.