HC ChrudimHC Kohouti Česká Třebová

1:0 (0:0,0:0,1:0)
Redakce | | A-tým

Chrudim porazila vedoucí tým soutěže z České Třebové

V netradičním úterním termínu přivítal chrudimský tým vedoucí celek Krajské ligy z České Třebové. Úvod třetiny se nesl v opatrném duchu, kdy se žádný z týmů nechtěl dopustit chyby a proto se do první vážnější šance dostal až ve 4. minutě domácí Kostka, ale s jeho obkroužením branky si hostující gólman poradil.

HC Chrudim:

F. Matoušek (L. Novotný) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, T. Hejduk, M. Urban, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, U. Dobiáš, V. Felcman, L. Hebek, D. Cvrček, J. Turčáni, M. Hykl, J. Votava, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

HC Kohouti Česká Třebová:

M. Kraus (F. Ament) — V. Daněk, J. Schejbal, T. Sedlák, K. Pažourek, D. Král, P. Jemelka — M. Ostřanský, J. Vaňo, M. Pavlovský, T. Prachař, V. Augustin, J. Fúzik, J. Čada, J. Semorád, K. Plášek

Komentář

Zanedlouho poté měli chrudimští výhodu přesilové hry, při které však nijak výrazně nezahrozili. V podobném duchu se nesla při vyloučení Dobiáše i přesilovka hostů, kdy jim šanci ke skórování paradoxně umožnili domácí špatným vystřídáním. Se samostatným nájezdem si ovšem brankář Matoušek výborně poradil. Hned nato přišly dvě velké příležitosti domácích, kdy se nejprve ocitl po nahrávce Dobiáše osamocený Votava před hostující brankou, ale gólmana Krause neprostřelil. Stejně tak dopadl Vojtěch Felcman, který tečoval nádhernou přihrávku Linharta nad branku a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Druhá třetina začala nebezpečnou dorážkou Kostky po nahození Hrdličky. Hned v dalším střídání přišel ovšem velký tlak hostujícího týmu, který domácí tým ustál. Pokračovalo se vysokém tempu a hra se přelévala z jedné strany na druhou, výsledkem byly šance Pláška a Augustina, které domácí brankář Matoušek vychytal. Stejně tak na druhé straně se blýskl při několika nebezpečných střelách domácích brankář Kraus, kdy mu zejména jedovka Cvrčka nedělala velké starosti. Když v závěru druhé dvacetiminutovky nevyužili chrudimští přesilovku, tak byl stav po druhé třetině 0:0.

V úvodu posledního dějství pokračoval obezřetný hokej obou týmů, který narušil až svým nahozením zpoza branky Dobiáš, přičemž puk se zastavil nedaleko brankové čáry. Potom hra nabrala na spádu a líbivý hokej určitě potěšil přítomné diváky. Čekání na gól skončilo v 49. minutě, kdy se po krásné kombinaci s Cvrčkem prosadil Langr. Hosté potom vrhli všechny síly do útoku a zejména při šanci Pavlovského se vyznamenal domácí brankář Matoušek. Pěknou střelu Poláka následně zlikvidoval Kraus. Hosté dostali velkou příležitost na srovnání po vyloučení Hebka, které ovšem domácí přestáli zejména díky své obětavosti. V čase 58:24 Česká Třebová odvolala brankáře a při následné power play se pokoušela o vstřelení vyrovnávací branky. Proti byl zejména brankář Matoušek, který několika zákroky domácí podržel, takže se Chrudim mohla radovat z důležitého vítězství, které bylo podpořeno kolektivním výkonem celého týmu. Hosté utrpěli vůbec první porážku v tomto ročníku Krajské ligy.