HC ChoceňHC Chrudim

3:2 (0:0,3:0,0:2)
Redakce | | A-tým

A-tým po třech tříbodových výhrách v řadě prohrál těsným rozdílem v Chocni

Základní část Východočeské ligy pomalu vrcholí a s ní i souboj o postupovou čtyřku v Pardubické skupině. 12. kolo přivedlo chrudimské hokejisty na led HC Spatak Choceň, kteří potřebovali nutně bodovat. To se domácímu celku povedlo především díky čtyřem minutám ve druhé třetině, kdy se chrudimští hokejisté přestali koncentrovat na svou hru a nechali si dát tři góly. Pohodlný náskok soupeře se i přes velkou snahu nepodařilo do konce utkání dorovnat.

HC Choceň:

V. Koutský (J. Valenta) — A. Pazdera, S. Rudy, M. Kalous, M. Novák, J. Knytl, M. Šeda, T. Novotný — M. Lichtág, M. Pilař, P. Prachař, L. Pilař, J. Krejza, M. Pulpán, J. Polák

D. Cvrček — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, M. Urban, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, L. Hebek, D. Cvrček, J. Turčáni, M. Hykl, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

Góly a asistence: 27. Krejza (Rudy, Polák), 27. Pulpán (Šeda, Novák), 29. Pilař (Prachař) – 47. Dobiáš (Budínský, Kostka), 56. Kostka (Dobiáš)

Stadion: Zimní stadion Choceň

Chrudim do utkání nastoupila stále bez zraněného kapitána Václava Nováka a produktivního mladíka Zdeňka Pavlíka, ke kterým se přidal nově zraněný Tomáš Hejduk. Naopak Choceň, která potřebovala naplno bodovat, nastoupila do utkání v kompletní sestavě. Chrudimští hokejisté pokračovali od začátku první třetiny až do jejího konce ve výborné hře ze zajištěné obrany, která je zdobila v minulých utkáních. Domácí útočníci se prakticky k žádným vážnějším šancím nedostávali a veškeré střely z dálky si pohlídal Dominik Cvrček v brance hostí. První velkou příležitost ke skórování měla chrudimská přesilovková formace ve 4. minutě, kdy na trestnou lavici usedl Matěj Pulpán. I přes obrovský tlak, kdy se domácí nedostali celé 2 minuty z obranného pásma gól nepadl. Skóre se neměnilo ani přes řadu slibných příležitostí, které měla Chrudim. Nejen v první třetině, ale také ve zbytku utkání zkrátka chybělo ke skórování trochu toho pověstného štěstíčka a přesnosti na hokejkách chrudimských střelců. Na začátku druhé třetiny měli hosté k dispozici další přesilovou hru, kterou opět nepotrestali a tak se ve 27. minutě dostali ke slovu domácí. Skóre utkání otevřel svou střelou Jan Krejza a Chrudimi se rozpadla na pár minut úplně hra, což Choceň nekompromisně trestala. Za pouhé 2 minuty a 43 sekund hráči ve žlutomodrém dresu přidali další dva přesné zásahy, čím rozhodli celé utkání ve svůj prospěch! První zásah měl na svědomí do nedávna ještě útočník chrudimské juniorky Matěj Pulpán, který v přečíslení 2 na 1 překonal střelou na bližší tyč Dominika Cvrčka. Druhou trefu přidal ve 29. minutě kapitán Pilař, který skóroval dokonce ve vlastním oslabení, na což Chrudim reagovala vyžádáním si oddechového času. Svou hru pak hostující hokejisté uklidnili a začali se opět tlačit do gólových příležitostí. Proti byl, ale opět domácí brankáře Vladislav Koutský, který zařídil to, že se šlo do kabin za stavu 3:0. Do třetí třetiny nastoupila Choceň s cílem ubránit slibný náskok, což se dařilo do 47. minuty, kdy se do samostatného úniku dostal Ugo Dobiáš, který svou střelou poprvé v utkání překonal Koutského. Dalšího snížení se dočkali chrudimští v 56. minutě, kdy dorážel bekhendem kotouč do odkryté branky Martin Kostka. Srovnat stav se bohužel nepodařilo i přes závěrečnou hru bez brankáře a tak Chrudim vyšla v tomto utkání bodově naprázdno. Nejlepším hráčem utkání byl na straně hostů zvolen Tomáš Linhart a na straně domácích brankář Vladislav Koutský, který v dnešním utkání zužitkoval své letité zkušenosti z profesionálního hokeje (Extraliga, první liga), když kryl 31 z 33 střel hostů. Boj o postup se tak opět komplikuje a ještě více zamotává. Ve středu na chrudimský zimní stadion přijede nepříjemný soupeř z Litomyšle, který se překvapivě nachází až na 4. místě a ztrácí na nás 2 body. Jedná se o poslední domácí utkání základní části, tak si ho nenechte ujít a přijďte kluky podpořit v boji o důležité body do tabulky. Úvodní vhazování je naplánované na 19,00.