HC ChrudimHC Litomyšl

2:1 (0:0:,2:1,0:0)
Redakce | | A-tým

Chrudim porazila Litomyšl ve vyrovnaném domácím utkání 2:1

Základní část Krajské hokejové ligy se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci. Před dnešním 13. hracím kolem bylo při pohledu do tabulky ještě mnoho otazníků ohledně postupu, který měla jistý pouze Česká Třebová. Jsme moc rádi, že už nyní vám můžeme sdělit, že A-tým HC Chrudim po roce postoupil opět mezi 8 nejlepších týmů Východočeské ligy! Dnešní domácí utkání proti Litomyšli rozhodl svou střelou z mezikruží navrátilec do sestavy Václav Novák.

F. Matoušek (L. Novotný) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, M. Urban, D. Pejzl, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, L. Hebek, V. Novák, D. Cvrček, J. Turčáni, M. Hykl, Z. Pavlík, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

HC Litomyšl:

M. Horáček (M. Dostál) — Š. Švec, M. Bažant, Š. Voříšek, J. Zahradník, A. Jonáš, J. Škvor — J. Dostál, M. Edl, F. Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, D. Barkóci, J. Stráník, V. Cink, F. Vomočil

Góly a asistence: 21. Plch (Dobiáš, Langr), 40. Novák (Pavlík) – 30. Půlpán (Švec)

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Utkání začaly oba týmy rozpačitě, jakoby nikdo z nich nechtěl udělat první chybu. Šance a chyby na obou stranách se začaly kupit až v polovině první třetiny. Gólmani obou týmů byli celou první třetinu stoprocentní. Střelecky aktivnější byla, ale přeci jen Chrudim. Největší šanci měl na hokejce obránce Chrudimi Filip Hybeš, který ujížděl po odchodu z trestné lavice zcela sám na hostujícího brankáře. Se svou střelou nad rameno hostujícího brankáře, ale neuspěl. Druhá dvacetiminutovka začala rychlým nástupem Litomyšle. Chrudimská první formace, ale zvládla tlak hostů ustát a v následném protiútoku otevřel gólový účet utkání Jiří Plch, který sice se svou první střelou neuspěl, ale na jeho následnou dorážku už Horáček v brance Litomyšle nedosáhl. Srovnání se hosté dočkali až ve 30. minutě, kdy chrudimská obrana hrubě chybovala v rozehrávce a hostující Švec s Půlpánem si s nabídnutým přečíslením 2 na 1 poradili bez problémů. Ve 40. minutě již vše pomalu nasvědčovalo tomu, že utkání bude po dvou odehraných třetinách nerozhodné 1:1. Po přihrávce Zdeňka Pavlíka do mezikruží zkušený Václav Novák sovu nekompromisní dělovkou překonal hostujícího brankáře podruhé v utkání. Nikdo však tou dobou netušil, že to bude poslední gól středečního utkání. Ve třetí třetině se hrál takticky velice vyspělý hokej. Chrudim se nenechala strhnout hostujícími hráči a svého soupeře do žádných vyložených šancích nepustila. Pokud se hostující hokejisté dostali do nějaké výraznější brankové příležitosti, tak se Chrudim mohla opět spolehnout na Filipa Matouška v brance Chrudimi. Závěr utkání se dohrával ve hře 4 na 4, když na trestnou lavici usedl domácí Polák a hostující Bažant za hrubost. Litomyšl však místo vyrovnání přidala další dvouminutový trest. Jiří Plch si zkušeně pokryl kotouč tělem a litomyšlský útočník musel s pomocí faulu domácího útočníka zadržet.  Zbytek utkání tedy Chrudim dohrávala v přesilové hře 4 proti 3. Domácí čtveřice hostům nepůjčila během této početních výhod kotouč, a tak si Chrudim v klidu došla za tříbodovým vítězstvím. Svěřenci trenéra Čáslavi tak opět ukázali sílu domácího prostředí, protože zatím v každém utkání hraném na zimním stadionu v Chrudimi dokázali bodovat.