přípravné utkání, neděle 18.09.2022, 17:00

HC JaroměřHC Chrudim

5:4 (1:1,3:3,1:0)
Redakce | | A-tým

Odvetné přípravné utkání na ledě Jaroměře vyznělo lépe pro domácí

Chrudimský A-tým zajížděl poprvé v letošním ročníku na led soupeře. V rámci třetího přípravného utkání se chrudimští postavili domácí Jaroměři. Do utkání nenastoupila řada klíčových hráčů jako Dobiáš, Plch nebo Linhart, kteří dostali volno. Šanci ukázat se proto měli mladí kluci a hráči širšího kádru. Vyrovnané utkání ovlivnily především četné vyloučení na obou stranách, které se začaly kupit od druhé poloviny utkání.

Cvrček (Novotný) - Hejduk, Felcman, Pilař, Hybeš, Pejzl, Hrdlička - Hebek, Pavlík, Kostka, Cvrček, Polák, Turčáni, Votava, Formánek, Hykl

Góly: Mišinec, 2x Teuber Josef, Krause, Záliš - Turčáni, Pavlík, Polák, Hebek

Diváci: 79

Stadion: Zimní stadion Jaroměř

Od první minuty se hrál bruslivý hokej s ojedinělými šancemi na obou stranách. Na holích hráčů však byla vidět místy nejistota v rozehrávce spojená s řadou nepřesností. První kdo se radoval z gólu byli domácí fanoušci. Po zmatku na brankovišti si nešťastnou náhodou srazil chrudimský Marek Felcman kotouč do vlastní brány. Netrvalo to však dlouho a z vyrovnávací branky se mohli radovat i chrudimští. Přesilovou hru využil tečí Pejzlovi střely clonící Turčáni. Za nerozhodného stavu 1:1 se šlo do kabin. Chrudimští hokejisté se poté zdrželi déle v kabině a rozhodčí jim udělil dvouminutový trest. A tímto okamžikem začalo trestných minut na ledě přibývat. Hráči se místo hokeje soustředili spíše na rozhodčího a Jaroměř toho využila. Dostala se do pohodlného vedení 3:1. Hosté se však nevzdali a rychlými góly obrátili stav utkání. Nejprve se trefil Pavlík na něhož navázal využitou přesilovou hrou 5 na 3 Polák. Gól na 4:3 poté vstřelil Lukáš Hebek, který v přečíslení 2 na 1 zvolil střelu na bližší tyč. Domácím se podařilo do konce druhé periody ještě vyrovnat zásluhou Josefa Teubera, který vstřelil již druhou branku v utkání. Poslední perioda přinesla šance na obou stranách. Jediný přesný zásah přidala pouze Jaroměř, když využila přesilovou hru 5 na 3 trvající více než minutu a půl. Chrudimští hokejisté se v závěru utkání marně pokusili o vyrovnání při hře bez brankáře a tak z Jaroměře vezeme prohru 5:4. Poslední přípravné utkání odehrajeme ve středu na domácím ledě proti týmu HC Baroni Opočno od 18,00.