přípravné utkání, středa 21.09.2022, 18:00

HC ChrudimHC Baroni Opočno

5:4 (1:1,2:1,2:2)
Redakce | | A-tým

A-tým v posledním přípravném utkání porazil "Opočno"

Ve středu večer čekal na svěřence trenéra Petra Čáslavy poslední přípravný duel před startem Východočeské ligy. Na chrudimský zimní stadion přijelo Opočno. Bohužel náš soupeř přijel pouze s 10 hráči do pole a dvěma brankáři a tak po vzájemné dohodě týmů každou třetinu odehrála jedna chrudimská formace za Barony z Opočna. Chrudim za celé utkání nenechala hosty získat vedení, ačkoliv po každé inkasované brance Opočno srovnalo krok, tak na poslední branku utkání z hole Zdeňka Pavlíka už hokejisté v modro žlutém dresu nenašli odpověď. Chrudim tak uzavřela sérii přípravných utkání s bilancí 2 výhry a 2 prohry.

Matoušek (Novotný) - Linhart, Hejduk, Hybeš, Urban, Pilař, Hrdlička, Flecman Marek, Budínský - Hykl, Pavlík, Plch - Polák, Kostka, Cvrček David - Turčáni, Votava, Cimburek (C) - Langr, Formánek, Hebek

Góly a asistence: Hejduk (Plch), Hebek (Formánek, Langr), Hejduk (Plch), Pilař (Cimburek), Pavlík (Plch) - Langr (Formánek), Hrdlička (Votava, Cimburek), hráči Opočna, Cvrček (Polák, Kostka)

Využití přesilových her: 1:1

Góly v oslabení: 0:1

Rozhodčí: Čížek - Pošvář, Dalecký

Diváci: 68

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Chrudim vlétla do utkání ve velkém stylu, když už v první minutě skóroval po velkém tlaku první formace obránce Tomáš Hejduk. Na vyrovnání skóre však diváci nemuseli čekat příliš dlouho. Ve 3. minutě zafungovala staronová kombinace z juniorských soutěží mezi Langrem a Formánkem v barvách Opočna a bylo srovnáno. Chrudimští měli v první třetině na vrch. Množství šancí které si útočné formace připravily však neskončily žádný gólem v brance soupeře. Změna skóre přišla až ve druhé třetině. Přesilovou hru využil zcela osamocený Lukáš Hebek před hostujícím brankářem Kulichem. Opočno srovnalo v přesilové hře a opět to bylo zásluhou chrudimské formace. Tentokrát se v dresu s Baronem na hrudi prosadil po krásné křižné přihrávce Votavy v přesilové hře obránce Dennis Hrdlička. Domácí si však vzali své vedení ještě ve druhé třetině zpět a opět u toho byla první formace. Druhý gól v utkání přidal obránce Tomáš Hejduk. Do třetí třetiny si Chrudim přenesla výhodu přesilové hry. Místo navýšení náskoku však přišlo vyrovnání z hole hostujícího útočníka. Následným gólem na 4:3 rozradostnil hlouček chrudimských příznivců na tribuně Václav Pilař, který překonal Kulicha přesnou střelou z mezikruží po nahrávce Jakuba Cimburka. Vedení však domácím nevydrželo ani minutu. Ve středním pásmu nabral rychlost David Cvrček a přízemní střelou kolem kotníku bránícího Lukáše Budínského překonal Matouška v brance Chrudimi. To však bylo naposledy v utkání, kdy se z gólu radovala střídačka hostů. V závěru utkání rozhodl o vítězství domácích Zdeněk Pavlík, který stanovil konečné skóre utkání na 5:4. Za Opočno se gólově prosadili v utkání celkem 3 chrudimští hokejisté. Proto celkové skóre 5:4 zcela neprozrazuje kvalitu soupeře v blížící se sezóně. Ačkoliv je vidět ve hře Chrudimi ještě pár nedostatků, tak věříme že je v rámci tréninkových jednotek hráči pod taktovkou trenéra Petra Čáslavi ještě vypilují a v nedělním utkání zvládnou zvítězit za plný počet bodů. Od 18,00 totiž na domácím zimním stadionu přivítáme v rámci prvního kola Východočeské ligy tým HC Slovan Moravská Třebová.