HC ChrudimHC Slovan Moravská Třebová

5:4 sn (1:1,2:2,1:1-1:0)
Redakce | | A-tým

Z úvodního utkání proti Slovanu berem 2 body za výhru po nájezdech

V neděli 25. září se naplno rozběhl nový ročník hokejové Východočeské ligy. Chrudimští hokejisté v prvním kole vyzvali na domácím ledě tým HC Slovan Moravská Třebová. Nově složený tým si v premiérovém utkání nevedl vůbec špatně a po celou dobu hrál se svým soupeřem vyrovnanou partii. V dobrém světle se předvedla nová první chrudimská formace ve složení Dobiáš, Pavlík, Plch, Linhart, Hejduk, jenž působila na ledové ploše velice aktivním přístupem.

D. Cvrček (L. Novotný) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, T. Hejduk, M. Urban, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, L. Hebek, D. Cvrček, J. Turčáni, M. Hykl, J. Votava, Z. Pavlík, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

HC Slovan Moravská Třebová:

M. Peksa (D. Venouš) — M. Blaháček, D. Dubovčí, L. Janků, Š. Kudrna, L. Pírek, F. Cekr — D. Marek, M. Horký, T. Kavan, T. Berčák, J. Fibrich, A. Scheuter, D. Cach, D. Rosecký, P. Vaňous

Góly a asistence: 3. Formánek (Turčáni, Votava), 22. Polák (Urban, Hybeš), 40. Plch (Dobiáš, Linhart), 45. Dobiáš (Linhart), rozhodující nájezd Dobiáš – 1. Horký, 29. Vaňous (Kavan, Pírek), 34. Janků (Horký), 55. Rosecký (Dubovčí, Scheuter)

Stadion: Zimní stadion Chrudim

První minuta utkání přinesla ihned změnu ve skóre. Hostující útočník Horký nabral rychlost ve středním pásmu a po 33 překonal domácího brankáře Cvrčka svižnou ranou tahem z vrcholu kruhu. Domácí byli se svou vyrovnávací brankou, ale velice rychlí. Turčáni se nenechal odstavit od kotouče za soupeřovou brankou a chytrou přihrávkou našel zcela osamoceného Zdeňka Formánka v před brankovém prostoru a ten se se svou střelou nemýlil. Ve zbytku úvodní části se hrál velmi rychlý hokej na obou stranách. Střelecky aktivní byli především hokejisté Slovanu, kteří za první třetinu poslali na Dominka Cvrčka hned 20 střeleckých pokusů. Do druhé třetiny si chrudimští hokejisté přenesli téměř minutu trvající přesilovou hru. Tu sice domácí nevyužili, ale to jim vůbec nemuselo vadit. V čase 21:15 totiž strhl vedení na chrudimskou stranu Jiří Polák. Hosté snížili ve 28. minutě zásluhou Pavla Vaňouse jenž překonal Cvrčka v okamžiku, kdy se vyloučený Kostka vracel z trestné lavice. Slovan si vzal své vedení zpět a to ve 33. minutě. Bylo to v přesilové hře, na kterou hokejisté v modrých dresech potřebovali pouze 9 sekund. Prosadil se obránce Janků přesnou střelou tahem, kdy letící kotouč z jeho hole překonal vše co mu stálo v cestě včetně bezmocného Dominika Cvrčka. Už to vypadalo, že se půjde do kabin za stavu 3:2 pro hosty, jenže domácí se nevzdali a sekundu před sirénou se zásluhou Jiřího Plcha mohli radovat ze srovnání. Závěrečná perioda se nesla ve znamení častých vyloučení. Gól na 4:3, ale chrudimští vstřelili ve hře 5 na 5. Linhart zavezl kotouč do útočného pásma a nabil na modré čáře na střelu z první kapitánovi Dobiášovi, který překonal Peksu po čtvrté v utkání. Ve 48. minutě měli domácí téměř minutu a půl dlouhou početní výhodu 5 proti 3. První přesilovková formace dostala soupeřovu trojici pod velký tlak, ale ani jedna z mnoha šancí neskončila v síti. A tak se potvrdilo staré pravidlo ,,nedáš, dostaneš." V 53. minutě vyfasoval chrudimský obránce Michael Urban osobní trest do konce utkání a svěřenci trenéra Petra Čáslavi tak museli zvládnou pětiminutové oslabení, v němž nakonec inkasovali pouze jedno. Utkání tak za stavu 4:4 dospělo do prodloužení. V něm dostala Chrudim další početní výhodu, ale gólem ani jedna ze střel neskončila. Po pěti minutách v prodloužení přišly na řadu samostatné nájezdy, v nichž se střelci dlouho trápili. Ve 4. a 5. sérii se prosadili se svým nájezdem Plch a Hykl. Své dvě nájezdové situace využili také hosté. Celé utkání rozhodl svým samostatným nájezdem až Ugo Dobiáš v 9. sérii. Ve středu zajíždím na led do Poličky a příští neděli přivítáme na domácím ledě okresního rivala z Hlinska, přijďte fandit a užít si atraktivní hokej.