HC ChrudimSK Třebechovice pod Orebem

4:6 (1:1,1:4,2:1)
Redakce | | A-tým

Chrudimi se vstup do play-off nepovedl. První bod si připisuje soupeř.

Osmifinálovou sérii proti týmu SK Třebechovice pod Orebem jsme odstartovali na domácím zimním stadionu v neděli před skvělou atmosférou, o kterou se staral především fanklub HC Chrudim. I přes neunavující podporu z hlediště se však chrudimskému A-týmu nepovedlo na ledě zvítězit. První bod v sérii hrané na tři vítězná utkání si tak připisuje soupeř.

F. Matoušek (od 37. minuty L. Novotný) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, M. Urban, D. Pejzl, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, L. Hebek, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, T. Hejduk, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

SK Třebechovice pod Orebem:

T. Petrů (J. Vaněk) — V. Kostka, J. Plíhal, D. Souček, M. Dittrich, K. Hanousek, M. Mlateček, M. Kellner — M. Beránek, J. Drašnar, M. Bartoň, T. Zahradník, K. Pelcl, O. Menyhárt, J. Jušta, L. Sajdl, T. Drašnar, V. Šeda

Góly a asistence: 20. Langr (Cvrček, Polák), 39. Plch, 56. Langr (Hebek, Linhart), 57. Novák (Linhart) – 20. Sajdl, 23. Drašnar (Šeda), 28. Bartoň (Drašnar), 31. Šeda (Mlateček), 37. Drašnar (Kostka, Jušta), 56. Menyhárt (Sajdl)

Stadion: Zimní stadion Chrudim

V první třetině byla Chrudim lepším týmem. Hostující celek z Královehradeckého kraje svěřenci Petra Čáslavy dokonce přestříleli 17:7. Možná ale chybělo trochu štěstí a urputnosti v zakončení. Šancí si Chrudim vypracovala celou řadu, gól do sítě hostů však padl jen jeden a to ještě v úplném závěru první třetiny. V čase 19:59 totiž využil dvojnásobnou početní výhodu Nicolas Langr, který po přihrávce od Davida Cvrčka pouze zakončoval do téměř odkryté branky. Ještě předtím však Chrudim stihla inkasovat. V hokeji málo vídaná věc. Třebechovice se totiž prosadili v oslabení tři proti pěti, když Lukáš Sajdl vystihl rozehrávku domácích a v samostatném úniku vymíchal Filipa Matouška. Druhá třetina patřila jednoznačné hostujícímu týmu, který si do začátku 37. minuty stihl vypracovat dokonce čtyřgólový náskok. Chrudimi se nic nedařilo, kupily se individuální chyby, kotouče se odrážely na hokejky Orebitů a navíc přibývaly trestné minuty. Dva ze čtyř vstřelených gólů dokázali Třebechovice dát v početní výhodě. Pohromu na ledě odnesl brankář Filip Matoušek, který byl po pátém gólu vystřídán a místo něho nastoupil jeho parťák Lukáš Novotný. Snížit na 2:5 s povedlo až ve 39. minutě díky Jiřímu Plchovi, který díky odrazu od brusle jednoho z hostujících hráčů využil přesilovou hru 5 na 4. Na začátku třetí třetiny Chrudim ztrácela na Třebechovice 3 branky. Hosté výborně bránili a během prvních pěti minut ve třetí třetině nepustili Chrudim k žádné šanci. Snížení se domácí příznivci v ochozech zimního stadionu dočkali až v 55. minutě, kdy Tomáš Linhart skvěle našle Nicolase Langra, který svou střelou příklepem skóroval již podruhé v utkání. Stav 3:5 moc dlouho nevydržel. Třebechovice si své vedení totiž vzali po 27 sekundách zpátky. Byla to velice kontroverzní branka, kdy se po střela útočníka Sajdla odrazil kotouč do vzduchu a následně od rukavice útočníka Menyhárta skončil za zády jinak bezchybného Lukáše Novotného. Hlavní rozhodčí Martin Kratochvíl pod dlouhé debatě s chrudimskými hokejisty a čárovými rozhodčími tuto branku uznal. Domácí se však opět nevzdali. Čtvrtý útok vybojoval přesilovou hru, kterou se povedlo využít. Po střele Tomáše Linharta úspěšně dorážel kapitán týmu Václav Novák. Víc se však už nepodařilo... Chrudimi tedy v osmifinálové sérii prohrává s Třebechovicemi pod Orebem 1:0. O srovnání stavu série se pokusíme ve středu na ledě soupeře. Na domácím zimním stadionu se představíme opět příští neděli ve stejném čase. Děkujeme všem za podporu, moc si ji vážíme a věříme, že vám ji brzy splatíme.

19 Budínský Lukáš O 0 0 0 0 0 -1 2   1 0 0 0 0