SK Třebechovice pod OrebemHC Chrudim

1:6 (0:2,1:2,0:2)
Redakce | | A-tým

A-tým vyhrál v Třebechovicích rozdílem pěti branek a srovnal stav série na 1:1.

Ve druhém osmifinálovém souboji se Chrudim představila na ledě soupeře z Třebechovic pod Orebem. Hosté chtěli odčinit nedělní porážku 6:4 a srovnat stav série. To se díky výbornému výkonu od všech hráčů povedlo, když Chrudim v každé třetině vstřelila dvě branky. Na všech gólech se navíc podílelo šest různých střelců. Brankář Filip Matoušek inkasoval v celém utkání pouze jednou a tak si po výhře 6:1 připisujeme první bod v osmifinálové sérii, která je nyní srovnaná 1:1.

SK Třebechovice pod Orebem:

Petrů (J. Vaněk) — V. Kostka, D. Souček, M. Dittrich, K. Hanousek, M. Mlateček, M. Kellner, M. Veselý — M. Beránek, J. Drašnar, M. Bartoň, T. Zahradník, O. Menyhárt, J. Jušta, L. Sajdl, T. Drašnar, V. Šeda, M. Javůrek

HC Chrudim:

F. Matoušek (L. Novotný) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, D. Pejzl, F. Hybeš, P. Čáslava, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, T. Hejduk, Z. Pavlík, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

Góly a asistence: 38. Beránek (Menyhárt, Sajdl) – 4. Pavlík (Felcman V., Felcman M.), 6. Linhart (Plch), 29. Langr (Čáslava, Pejzl), 30. Roubal (Pejzl), 51. Kostka (Novák, Linhart), 57. Formánek (Felcman V., Linhart)

Komentář

Chrudim začal utkání aktivně, když hned v prvním minutě měl obrovskou šanci Jiří Plch, který se ocitl nikým nehlídaný před domácím brankářem Tomášem Petrů. Brankou skončila až akce čtvrtého útoku ze 4. minuty. Marek Felcman poslal z obraného pásma dlouhou přihrávku na bratra Vojtěcha, který bruslí protečkoval kotouč na navrátilce do sestavy, Zdeňka Pavlíka. Mladý útočník pohotovou střelou tahem rozvlnil síť za domácím brankářem poprvé v utkání. O minutu později usedla na trestnou lavici domácí obránce Mlateček. Hosté svou první početní výhodou využili až v jejím úplném závěru, když přesně mířil od modré čáry Tomáš Linhart. Od 10. minuty chrudimští hokejisté ve svém výkonu mírně polevili a do šancí se začali dostávat také domácí. Veškeré jejich snažení však skončilo na Filipovi Matouškovi v brance Chrudimi. Z kraje druhé třetiny dostala Chrudimi možnost dvou přesilových her, ale ani jednou se nepodařilo využít. Branka na 3:0 padla až ve 29. minutě a nutno podotknout, že byla po krásné individuální akci Nicolase Langra. Který se stahovačkou dostal kolem domácího obránce a zakončil bekhendovou kličkou mezi betony domácího brankáře. První asistenci na tomto gólu si připsal Petr Čáslava, který při absenci Michaela Urbana nastoupil ve třetí obrané dvojici s Dominikem Pejzlem. Na další branku se nemuselo dlouho čekat. Ve 30. minutě se totiž dostal do přečíslení třetí chrudimský útok. Zakončení vzal na sebe Filip Roubal jenž prostřelil Tomáše Petrů mezi nohy, stejně jako Langr před ním. Poté se na ledě začalo přiostřovat a vyloučení přibývaly na obou stranách. Třebechovicím pod Orebem se podařilo početní výhodu ze 38. minuty využít. Střelu Menyhárta ještě Matoušek pravým betonem zastavil, ale na následnou dorážku z hole Beránka už nedosáhl. Do kabin se šlo za stavu 1:4 z pohledu domácích. Začátek třetí třetiny patřil hokejistům Třebechovic, kteří se snažili o snížení stavu. Chrudim se začala strachovat o výsledek z čehož pramenili časté chyby. Šance domácích naštěstí kryl Filip Matoušek. Ve 47. minutě byla hra na pár minut přerušena, protože se muselo opravovat rozbité plexisklo, což Chrudimi možná trochu pomohlo, protože se přerušil tlak domácích. Navíc z následného vyhraného vhazování vystřelil z obranného pásna domácí obránce kotouč za mantinel a byl odeslán na 2 minuty na trestnou lavici za zdržování hry. Domácí si následně svoje naděje na vyrovnání komplikovali zbytečnými fauly a tak Chrudim trestala. V 50. minutě se po přesilovkové kombinaci prosadil Martin Kostka. Vítěznou tečku za dnešním utkání udělal Zdeněk Formánek v 57. minutě, když střelou o tyč stanovil konečný stav utkání na 6:1. Celému utkání přihlížela početná skupinka chrudimských fanoušků, kteří nám vytvořili takřka domácí atmosféru. Moc děkujeme za podporu a těšíme se opět v neděli na Zimním stadionu v Chrudim. Od 18,00 se sem přesouvá osmifinálová série za stavu 1:1.