Středa 09.03.2016

HC HlinskoHC Chrudim

3:1 (2:0 1:0 0:1)

Konec se odkládá! Hlinsko si po vítězství 3:1 vynutilo rozhodující zápas.

Hokejisté Hlinska dokázali ve druhém utkání zvítězit 3:1 a vyrovnali stav série na 1:1. Chrudimští hokejisté nedokázali v utkání využít velké množství svých šancí a skórovali až za stavu 3:0 na začátku třetí třetiny. Domácí si vedení pohlídali a v neděli se tak odehraje rozhodující bitva na chrudimském stadionu.

HC Hlinsko:

Gregor- Sobotka, Koželuh, Pazdera, Černý Martin- Brebera, Havel, Zdražil, Dítě, Plachý, Štěpán, Tulis, Bláha, Zídek

Chalupa- Kalous, Budinský, Seidler, Machač, Turčáni, Vágner, Pilař - Brožek, Polák Jiří, Kišš, Karásek, Dobiáš, Novák, Cvrček David, Polák Jan, Haltuch, Koreček

Diváci: 168

Utkání, které možná ani vzdáleně nepřipomínalo finálovou bitvu, se chrudimským hokejistům vůbec nepovedlo.
Z obrovského množství šancí, které si během šedesáti minut dokázali vypracovat, proměnili pouze jedinou a to za takřka rozhodnutého stavu. Domácí si totiž poměrně snadno vypracovali během prvních dvou třetin bezpečný náskok a to navíc stejně jako chrudimští několik svých stoprocentních příležitostí zahodili. Vladimír Martinec, který zápas sledoval, musel být ze souboje o "jeho" trofej zklamán. Rozhodne se tedy až v nedělním utkání na chrudimském stadionu.