16. kolo, neděle 27.11.2016, 17:00

HC Ledeč nad SázavouHC Chrudim

3:2 (0:1 1:0 2:1)
Tomáš Straka | | A-tým

Chrudim se z Ledče vrací bez bodů

Doby, kdy byla pro chrudimské hokejisty Ledeč nad Sázavou jistotou zisku bodů a slušnou šancí na zlepšení skóre, jsou zřejmě pryč. Tým z Vysočiny byl tentokrát pro naše hráče oříšek a to tak tvrdý, že si na něm vylámali všechny své zuby a nebýt zákroků výborného Amenta, rozhodlo by se o naši porážce daleko dříve než v předposlední minutě.

HC Ledeč nad Sázavou:

Vacek- Vala, Buchta, Hrabaň, Zmrhal, Šimůnek- Procházka, Hlavnička, Štěpán, Marian Havel, Marek Havel, Křesťan, Zadražil, Štěrba, Svoboda, Bambula, Hubert

HC Chrudim:

Ament – Seidler, Burkoň, Urban, Kalous- Plch, Kišš, Ondřej Polák, Novák, Jiří Polák, Koreček, Haltuch, Karásek, Jan Polák, Štěpánek, Brožek, Dobiáš, Kopečný

Branky a asistence: 32. Bambula (Marian Havel, Hubert), 50. Štěpán (Marek Havel, Křesťan), 59. Štěrba (Svoboda, Buchta) - 16. Kopečný (Kalous), 46. Ondřej Polák (Dobiáš)

Vyloučení: 5:8 Využití: 1:0

Rozhodčí: Veselý - Hrabal, Brokeš

Střely: 32:41

Komentář

Výborný výkon z domácího utkání proti Litomyšli byl od první vteřiny zápasu v Ledči nad Sázavou v nedohlednu a hra Chrudimských chvílemi připomínala den otevřených dveří. Ve třetí minutě zcela osamocený Svoboda, a to hned dvakrát za sebou, před Amentem neuspěl. Brankář Chrudimi vyřešil i další nájezd nehlídaného Štěrby v sedmé minutě. V minutě deváté to domácí zkusili dokonce ve dvou, ale možná byli zaskočeni, že jsou sami před chrudimskou bránou a nedokázali si přesně přihrát. Za pár vteřin ujížděl na Amenta Marian Havel, ale jeho tvrdé zakončení gólman ramenem vyrazil. V polovině třetiny v dalším samostatném úniku Hrabaň přestřelil a šanci opět nikým nekrytého Štěrby vychytal Ament dalším skvělým zákrokem. Stejně si na druhé straně vedl v první vážnější šanci hostů Jiří Polák, ale v nájezdu dvou na jednoho přestřelil. Tu další šanci už Chrudimšti proměnili. Od modré vystřelil Kalous, domácí Vacek neudržel puk mezi betony a Kopečný ho "došťouchl" za jeho záda.
Po přestávkovém hlasitějším proslovu od koučů vstoupili chrudimští hokejisté do druhé třetiny mnohem aktivněji, jenže se ke slovu přihlásila bídná koncovka. Dvakrát v dobré pozici zaváhal Cvrček, po jedné šanci spálili Novák a Onřej Polák. K ničemu nevedla ani poměrně dlouhá výhoda pěti proti třem a tak přišel trest. Bambula snad načtyřikrát dotlačil puk do chrudimské sítě. Chrudim se ještě ani neoklepala z vyrovnání a mohlo být hůře. Svobodova rána však pouze zazvonila o tyč. Další branka už ve druhé třetině nepadla.
Vstup do třetí třetiny měli hostující hráči výbormý. Po spršce střel se k puku dostal Ondřej Polák a poslal Chrudim opět do vedení. Navýšit ho mohl Karásek, ale ve slibném nájezdu nenašel skulinku mezi Vackovými betony. To domácí svoji první šanci v posledním dějství zužitkovali dokonale. Po další chybě se k puku dostal Štěpán a zakončil přesně do růžku. Ihned po vyrovnání se na Amenta řítil Zadražil. Podruhé však chrudimského gólmana zachránila tyč. Když už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, chybovali Chrudimští naposledy. Za brankou otáleli s rozehrávkou až se puk dostal k naprosto volnému Štěrbovi a ten rozhodl, že všechny body zůstanou v Ledči.