středa 11.10.2017, 18:30

HC ChrudimHC Světlá nad Sázavou

6:4 (0:2 2:1 4:1)

Chrudimští hokejisté porazili Skláře 6:4!

Hráči chrudimského HC prohráli v minulé sezóně s mistrovskou Světlou všechna čtyři utkání. V té letošní se radují hned na první pokus z vítězství. A to především zásluhou famózního vstupu do třetí třetiny, při kterém během necelých čtyř minut čtyřikrát skórovali! Navíc se stejně jako v minulém kole oslavoval hattrick. Tentokrát se třemi góly předvedl Marek Kišš.

Chalupa - Pilař, Burkoň, Budínský, Seidler, Hudec, Urban, Klement, Kalous - Polák Jan, Polák Jiří, Polák O., Dobiáš, Haltuch, Novák, Krásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Brožek

HC Světlá nad Sázavou:

Zvolánek (od 46. Dundáček) - Svoboda, Šíma, Kořínek, Fibikar - Kalenský, Kratochvíl, Böhm, Blažek, Štros, Doležal Jaroslav, Doležal Jakub, Špatenka, Kubát

Branky a asistence: 24. Urban (Jan Polák), 33. Kišš (Karásek, Kalous), 42. Kišš (Koreček), 43. Haltuch (O. Polák), 44. Kišš (Koreček), 46. Dobiáš (Klement) - 7. Kubát (Blažek, Kořínek), 10. Doležal Jakub, 25. Štros (Blažek), 52. Štros (Šíma, Kořínek)

Vyloučení: 6:5 navíc Doležal Jakub 10 minut OT, Doležal Jaroslav 10 minut OT + OK, Štros 10 minut OT
Využití: 0:2
V oslabení: 0:1
Rozhodčí: Barek - Schaffer, Padevět
Střely: 26:27

Diváci: 128

Utkání začaly oba celky ve velkém tempu, ale k vyložené šanci se ani jeden z nich nedostal. K té první se v sedmé minutě propracovali Světelští a hned ji proměnili ve vedoucí branku. Notně jim k tomu pomohla výhoda dvou hráčů v poli. U levé tyče si na přesný pas počkal Kubát a bez větších obtíží usměrnil puk do odkryté klece. Početní výhodu měli i domácí, ale opět se radoval soupeř. Jakub Doležal nabídnutou šancí po hrubce Jiřího Poláka nepohrdl a v oslabení poslal Skláře do dvoubrankového vedení. Chrudimští se snažili o rychlé snížení, ale do konce první třetiny pro ně byla branka hostujícího Zvolánka zakletá.

Až začátek druhého dějství přinesl kýžený gól. Po třech minutách najížděl z pravé strany Urban a propálil hostujícího brankáře. Radost však trvala jen něco málo přes minutu. Další chybu v rozehrávce Chrudimi potrestal Štros, který prvním střeleckým pokusem Světlé ve druhé třetině, vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. O důležité snížení se postaral ve 33. minutě Marek Kišš, když tvrdou střelou mezi kruhy propálil vše co mu stálo v cestě.

A pak přišla pro Chrudimské nejpovedenější část středečního večera. Čtyři minuty, čtyři šance, čtyři branky. Nejprve Kišš, spíše nahozením než střelou, vyrovnal na 3:3. Poté po pravém křídle pláchl Haltuch a poslal Chrudim do vedení, které vzápětí pojistil svým třetím gólem Kišš. Studenou sprchou pro Světlou pak byla další proměněná šance Dobiáše. Hostující hráči sice ještě osm minut před koncem využili svoji druhou přesilovou hrou v utkání, ale další branky už se diváci nedočkali. Chrudimští jsou tak před nedělním zápasem s Českou Třebovou i nadále stoprocentní.