středa 01.11.2017, 18:30

HC ChrudimHC Choceň

6:2 (0:0 2:1 4:1)

Chrudimští hokejisté si poradili s Chocní

Hráči chrudimského HC dál pokračují v dobrých výkonech a se svými fanoušky se před šestizápasovou šňůrou na ledech soupeřů rozloučili tříbodovým ziskem, když porazili bojovnou Choceň 6:2.

Ament – Klement, Pilař, Budínský, Kalous, Brožek, Hudec – Plch, Novák, Dobiáš, Kišš, Jan Polák, Štěpánek, Karásek, Haltuch, Ondřej Polák, Koreček, Cvrček David

HC Choceň:

Joska - Turčáni, Novák, Vacek, Dvořák, Březka - Gregar, Pilař, Kučera, Knytl, Krejza, Lichtag, Král, Pochobradský

Branky a asistence: 30. Koreček (Kalous), 35. O. Polák, 41. Jan Polák (Štěpánek), 43. Kišš (Jan Polák), 51. Plch (Kišš), 54. Dobiáš (Jan Polák, Plch) - 29. Turčáni (Knytl), 47. Turčáni (Březka)

Stadion: ZS v Chrudimi

Začátek utkání příliš hokejové krásy nepřinesl a k vidění byla jen řada nepřesností na obou stranách. Vzrušení způsobila až slušná šance choceňského Knytla, který v osmé minutě zakončil nájezd dvou na jednoho do tyče Amentovy brány. Vzápětí na chrudimského gólmana najížděl Turčáni, ale mířil vedle. Až poté se probudili domácí a Koreček měl dvě slibné šance na vstřelení vedoucí branky, neuspěl. Na konci první třetiny ho napodobili střílející Haltuch a dorážející Karásek.

To úvod druhé třetiny byl v podání Chrudimských o poznání povedenější, jenže choceňský Joska byl dlouho domácím těžkou překážkou. Na začátku 29. minuty se navíc v přesilové hře „podařilo“ Chrudimi špatně rozehrát a Turčáni poslal v oslabení svůj tým do vedení. Naštěstí ne na dlouho. V pokračující početní výhodě tečoval Koreček Kalousovu střelu od modré a vyrovnal. Chrudim pak přežila dvojnásobné oslabení, a když už byli její hráči ve čtyřech, ujel všem Ondřej Polák a přesným zakončením do horního růžku oplatil soupeři branku v početní nevýhodě.

Vedení domácí povzbudilo a s úvodním hvizdem třetí části na Choceňské doslova vlétli. Už po půl minutě zvýšil na 3:1 Jan Polák a za další dvě minuty skóroval Kišš. Choceň ještě vykřesala jiskru naděje ve 47. minutě, když osamocený Turčáni neměl problém doklepnout po závaru puk do odkryté klece, ale Plch na začátku 51. minuty vrátil Chrudimi tříbrankový náskok, přestože krátce předtím neproměnil trestné střílení. Tečku za zápasem udělal přesnou ránou ihned po vhazování Dobiáš.

Ohlasy

René Seidler (HC Chrudim - asistent trenéra ): "Dle očekávání kladl oslabený soupeř statečný odpor a my jsme ze začátku nehráli to, co umíme, z čehož pramenila branka při naší přesilovce. Naštěstí se nám podařilo ještě do konce třetiny skóre otočit a ve třetí části jsme již soupeře přehráli hrou, kterou se v sezóně prezentujeme."