Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Chrudim vybojovala už sedmou výhru v řadě

08.11.2017 | Tomáš Straka

Ani tentokrát se však nejednalo o jednoznačnou záležitost pro Chrudim a torzo bojujících domácích mladíků statečně odolávalo vedoucímu celku tabulky. Po dvou třetinách vedli Chrudimští díky dvěma slepeným brankám pouze 2:0, a teprve když Havlíčkovu Brodu, který vlivem zranění a školních povinností hráčů nastoupil pouze s jedenácti hráči v poli, došly síly, rozhodli o dalším bodovém importu.

Středa 08.11.2017, 18:30

BK Havlíčkův Brod "B" - HC Chrudim

1:5

0:0 0:2 1:3

Branky a asistence: 51. Přibyl M. (Hynek, Hrabaň) - 28. Karásek, 29. Jiří Polák (Kišš), 45. Kišš (Jiří Polák, Budínský), 49. Plch (Mlejnek), 53. Plch (Novák, Dobiáš)

Vyloučení: 2:4 + Piskač 5+20 a Klement 5+20, za faul Kalouse nařízeno TS
Využití: 1:1
Rozhodčí: Čížek - Laczko, Křivohlavý
Střely: 18:43

Diváci: 53

BK Havlíčkův Brod "B": Marek - Rubner, Semrád, Pecen, Hrabaň - Piskač, Hynek, Křížek, Přibyl M., Přibyl J., Cejpek, Polák, Homola

HC Chrudim: Chalupa – Urban, Klement, Pilař, Budínský, Kalous, Brožek, Machač, Mlejnek – Plch, Novák, Dobiáš, Kišš, Štěpánek, Karásek, Koreček, Jiří Polák

Komentář

Už po patnácti sekundách zachránila Chrudim od inkasované branky tyč a špatný start se na výkonu týmu podepsal na téměř celou první třetinu. Po rázné domluvě v kabině Chrudimští konečně zabrali a vynutili si od prvních okamžiků druhé části převahu. Gólově se prosadili po sedmi minutách. Karásek vybojoval za brankou puk a došťouchal ho až za Markova záda. Minutu poté ho napodobil Jiří Polák a vnesl potřebné uklidnění do řad svého týmu. Třetí třetina odstartovala bitkou Klementa s domácím Piskačem. Oba putovali do sprch a pro rázného chrudimského beka to znamená stopku v následujícím utkání v Poličce. Ve 45. minutě Chrudim zvýšila na 3:0, když Kiššovu hůl našel přesným pasem Jiří Polák. Za minutu měli domácí možnost korigovat z trestného střílení, ale Chalupa domácího hráče vychytal. Naopak na druhé straně přesnou střelou do šibenice využil přesilovou hru Plch. Ten přidal i pátou chrudimskou branku v 53. minutě, ale ještě dvě minuty předtím snížil havlíčkobrodský Michal Přibyl na 1:4. Chrudim tak sedmou výhrou v řadě drží vedení v tabulce a po víkendovém volnu čeká její hráče utkání v Poličce.

Ohlasy

René Seidler, asistent trenéra HC Chrudim: "Zápas jsme začali stejně špatně jako jsme končili ten v Litomyšli. Až od poloviny utkání bylo znát, že máme více ze hry a ve třetí třetině už jsme na ledě dominovali. Pořád ale nehrajeme hokej, který jsme předváděli v úvodu sezóny."