neděle 10.12.2017, 17:00

HC ChoceňHC Chrudim

6:5 pp (1:1 2:2 2:2)

Chrudim bere z gólové přetahované pouze bod

Chrudimští hokejisté na choceňském ledě dvakrát prohrávali, ale také dvakrát vedli, a to ještě ve 46. minutě o dvě branky 5:3. Vedení se jim však udržet nepodařilo a domácí Spartak si tři a půl minuty před třetí sirénou vynutil prodloužení, v němž po 44 sekundách rozhodl o bodu navíc.

HC Choceň:

Joska - Vyskočil, Marek, Vacek, Dvořák, Jehlička - Gregar, Kopečný, Nečas, Pilař M., Kučera, Solnička, Pilař L., Krejza, Lichtag, Zavřel, Král, Jánský

Cvrček - Pilař, Budínský, Seidler, Urban, Klement, Kalous, Burkoň, Machač - Polák Jan, Polák Ondřej, Dobiáš, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Polák Jiří, Plch

Branky a asistence: 4. Zavřel (Pilař L., Nečas), 26. Kopečný (Kučera, Lichtag), 32. Zavřel (Marek, Nečas), 46. Vyskočil (Krejza, Pilař L.), 57. Jehlička (Král), 61. Nečas (Kopečný) - 13. Novák (Plch), 25. Dobiáš (Plch, Novák), 35. Klement (Novák, Dobiáš), 43. Polák O. (Koreček, Karásek), 44. Polák Jan (Polák Jiří, Kišš)

Vyloučení: 2:6
Využití: 2:0
V oslabení: 0:0
Střely: 27:40

Rozhodčí: Kukeně - Křivohlavý, Říha

Diváci: 462

Zápas odstartoval ve vysokém tempu a už ve 4. minutě zahrávali domácí přesilovou hru, ve které dokázali dotlačit puk za Cvrčkova záda. Chrudim se gólově prosadila až po třinácti minutách, když Novák šikovně tečoval Plchovo nahození. Vyrovnaná první třetina už další branku nepřinesla, i když na ní měly oba týmy dostatek i těch nejvyloženějších šancí.

Ve druhé třetině se jako první prosadili Chrudimští poté, co Dobiáš přesně zakončil přečíslení 3 na 2 ve 25. minutě. Radost však vydržela Chrudimským pouhou půlminutu, než Kopečný potrestal chybnou chrudimskou rozehrávku. Ve 30. minutě mohl vrátit vedení na stranu hostů Kalous, ale trefil tyč. Místo toho se tak radovali domácí, když se ujala Zavřelova dorážka. Naštěstí ani Chrudim s odpovědí na choceňskou branku dlouho neotálela. Klementovo spíše nahození než střela skončilo za zády překvapeného Josky.

V úvodu 3. třetiny přežila Chrudim oslabení a mohla se vrhnout do útoku. Hned ten první zakončil parádní střelou Ondřej Polák. Chrudim byla na koni a do té doby vyrovnaná hra se pomalu začala stěhovat před domácí branku. Ve 44. minutě to potvrdil Jan Polák, který těžil ze závaru před choceňským brankovištěm. Herní pohodu Chrudimi však přerušila další přesilovka Chocně a v ní bleskové snížení na 4:5. Chrudim pak měla několik velmi dobrých příležitostí na vstřelení uklidňující branky, ale všechny její šance zůstaly nevyužity a přišel trest. V 57. minutě napřáhl na modré Jehlička a bylo srovnáno.

Prodloužení trvalo pouhých 44 sekund, než Nečas vystřelil na Cvrčka, a ten si s jeho zakončením poradit nedokázal. Choceň si tak připsala druhý bod a Chrudim potvrdila, že prodloužení není v letošní sezóně zrovna její silnou stránkou.