středa 13.12.2017, 18:30

HC ChrudimHC Litomyšl

5:3 (1:1 1:2 3:0)

Chrudim se protrápila ke třem bodům

Chrudimští hokejisté odehráli proti Litomyšli hodně nepovedené utkání a radost mohou mít pouze z tříbodového zisku. Vyrovnaný zápas pro sebe Chrudim urvala až ve třetí třetině, přestože i v ní se nevyvarovala velkému množství chyb, které naštěstí Jiskra nedokázala potrestat.

Chalupa - Pilař, Budínský, Seidler, Brožek, Klement, Kalous, Burkoň, Hudec - Polák Jan, Polák Ondřej, Dobiáš, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Polák Jiří, Plch

HC Litomyšl:

Kalousek - Polák, Bláha, Jankovský, Navrátil, Kovář, Šklíba - Mečiar, Švec, Dvořák, Novotný, Skoumal, Barkóci, Zahradník, Voříšek, Pilavka, Budina

Branky a asistence: 20. Klement (Brožek), 25. Kišš (Kalous, Jiří Polák), 46. Koreček (Pilař), 46. Jan Polák (Štěpánek), 57. Plch (Novák, Dobiáš) - 7. Voříšek (Zahradník), 34. Zahradník (Polák), 36. Budina (Pilavka)

Vyloučení: 6:2 + Klement 5 + TH
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Střely: 35:26

Rozhodčí: Doležal - Souček, Veverka

Diváci: 152

Kdyby se měly hodnotit jednotlivé třetiny utkání jako ve škole, vysloužili by si chrudimští hokejisté hned za tu první nedostatečnou. Od první minuty bylo všechno špatně. Obranná činnost, přechod do útoku, střídání. Během pár sekund vyfasovala Chrudim dva tresty za hru v šesti.

To už ale běžela desátá minuta a ve vedení byla Litomyšl, když s přesnou dorážkou uspěl Voříšek. Jiskra pak měla poměrně dlouhou přesilovou hru pěti proti třem, ale v té měl nejblíže gólu chrudimský Novák. Při svém sólovém úniku přestřelil. Až posledních pár minut první třetiny patřilo domácím a ti mírné zlepšení potvrdili vyrovnávací brankou. Na začátku 20. minuty se trefil Klement.

Druhá část už byla taková lepší čtyřka. Chrudim poslal ve 25. minutě do vedení Kišš, když využil přesilovou hru, ale hostující hráči ještě do konce třetiny skóre otočili. Nejdříve Zahradník ve 34. minutě srovnal na 2:2 a dvě minuty po něm využil málokdy vídané přečíslení čtyř na jednoho nejzkušenější hráč Litomyšle - Budina.

Kdo očekával drtivý nástup Chrudimi do třetího dějství, musel být zklamán. První minuty patřily soupeři a domácí přežili bez inkasované branky s notnou dávkou štěstí. Až po téměř šesti minutách se dostali do šance i Chrudimští a vytěžili z ní vyrovnání. Po závaru před Kalouskem přehodil žabkou hostujícího gólmana Koreček. Uběhlo 28 sekund a Chrudim vedla. Jan Polák přesnou ránou z levého kruhu prostřelil Kalouska počtvrté. Když pak v 57. minutě zavěsil po individuální akci pod víko Plch, mohli si domácí trenéři, kterým během zápasu přibyl nejeden šedivý vlas, zhluboka oddechnout.

Za třetí třetinu by Chrudim vyfasovala trojku - tedy dobře a celkově dostatečně. Pokud však byl na utkání přítomen divák neznalý pořadí týmů v tabulce a zjistil, že právě viděl hru lídra tabulky, musí ještě teď kroutit hlavou. V neděli proti Chocni tak budou mít Chrudimští hokejisté co napravovat.

Ohlasy

René Seidler, asistent trenéra HC Chrudim: "Po dvou špatně odehraných třetinách, kdy nefungovalo téměř nic, se v té třetí celý tým přeci jen zvedl a to nejenom herně, ale i střídačka začala fungovat tak jak by při utkáních fungovat měla. To jsme nakonec potvrdili i gólově."