Nadstavba, středa 17.01.2018, 18:30

HC ChrudimHC Chotěboř

4:1 (1:0 2:1 1:0)

Chrudimští hokejisté porazili Chotěboř 4:1

Chrudimští hokejisté těsně před Vánoci v Chotěboři prohráli a měli tak svému soupeři co oplácet. Stejně jako v Chocni zvítězili na střely vysoko 53:16, ale z velkého množství šancí dokázali proměnit pouze čtyři. Chotěboř však zaznamenala gól pouze jediný, a tak se mohli domácí radovat z celkem bezproblémového zisku tří bodů.

Ament - Pilař, Hudec, Burkoň, Machač, Budínský, Klement, Kalous - Polák Jan, Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Seidler, Brožek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Novotný, Polák Ondřej

HC Chotěboř:

Pešek - Mendl, Bušek, Krejčí, Ludvík Jaroslav, Vácha, Hospodka, Hlídek, Vlček, Nguyen, Dvořák, Křesťan, Svoboda, Mašek Patrik, Ludvík Jakub, Mašek Petr

Branky a asistence: 4. Novák, 31. Jan Polák, 32. Kišš (Novák, Dobiáš), 59. Haltuch - 40. Mašek Patrik (Vlček, Nguyen)

Vyloučení: 6:11 + Klement 5+OK - Vácha TH
Využití: 2:0
Střely: 53:16

Rozhodčí: Barek - Vepřovský, Říha

Diváci: 140

Po úvodním oťukávání přišla 4. minuta, ve které Chotěboř chybně rozehrála a mezi kruhy osamocený Novák zamířil přesně. V 6. minutě měla Chrudim výhodu přesilové hry, ale v té se nedokázala ani usadit v útočném pásmu, natož pak ohrozit Peška. Ve 12. minutě měla v další početní výhodě šanci na reparát a tentokrát se jí vedlo daleko lépe. Z velkého množství střel ale druhou branku nepřidala. V polovině 14. minuty byla pak hra na delší dobu přerušena. Domácí Klement, který nastoupil po šestizápasovém distancu, fauloval a dvouminutový trest hostujícím hráčům zřejmě nestačil. Pustili se proto do chrudimského obránce pěstmi a šarvátka, do které se zapojil i chotěbořský brankař, byla na světě. Po dlouhých minutách diskusí se sice pokračovalo v pěti na obou stranách, ale s trestem do konce zápasu putoval do sprch právě Klement na straně domácích a trest ve hře vyfasoval hostující Vácha, který dlouho po odpískání pěstí knokautoval Dobiáše. První třetina se poté už pouze dohrávala.

Ve druhé třetině se oba týmy střídaly ve vyloučení, ale trestat fauly soupeře dokázali naštěstí pouze domácí. V polovině utkání dokázal Jan Polák po závaru před Peškem přehodit jeho pravý beton a necelé dvě minuty po něm střelou švihem z pravého kruhu upravil na 3:0 Kišš. Chrudim po třetí brance začala hosty přehrávat, ale paradoxně v této fázi inkasovala. Na začátku poslední minuty druhé třetiny domácí faulovali a v ponechané výhodě Ament neudržel tečovaný puk z hole Patrika Maška.

Třetí třetina nepřinesla zrovna atraktivní hokej a šance obou týmů na vstřelení gólu by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Chrudim i Chotěboř nabídla divákům jen přehlídku nepřesností a vzrušení přinesly snad jen dvě poslední minuty, kdy hosté zkusili hru bez brankáře. V ní už po půl minutě převzal před modrou puk Haltuch a byť na něm chvíli viseli i dva hráči soupeře, dovezl  ho do prázdné branky. Chrudim tak může slavit zasloužené tři body, ale předvedená hra by na úspěch v nadcházejícím nedělním souboji s druhou Českou Třebovou stačila jen stěží.