HC ChrudimHC Slovan Moravská Třebová

4:2 (2:2 0:0 2:0)
Tomáš Straka | | A-tým

Chrudim ve vyrovnané bitvě porazila Slovan 4:2

Chrudimští hokejisté nastoupili do posledního utkání nadstavbové části s cílem oplatit Moravské Třebové porážku z jejího ledu, a to se jim především díky hattricku Uga Dobiáše podařilo. Střelec večera navíc na jeden gól nahrál a byl tak u všech branek svého týmu. Chrudim na začátku druhé poloviny první třetiny vedla už 2:0, ale ještě do jejího konce Slovan vyrovnal. Po bezbrankové druhé části a naprosto vyrovnaném průběhu celého utkání, kdy měly oba týmy dostatek příležitostí ke skórování, se štěstí nakonec přiklonilo na stranu domácích, kteří šli v polovině třetí třetiny do vedení, které si už nenechali vzít a bodový zisk potvrdili čtvrtým zásahem do prázdné branky při power-play soupeře. Chrudimské v zápasu dvakrát zachránila tyč.

HC Chrudim:

Cvrček - Pilař, Hudec, Burkoň, Budinský, Klement - Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Seidler, Brožek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Novotný, Polák O.

HC Slovan Moravská Třebová:

Vlach - Pokorný, Hradil, Bednařík, Kovařík, Kobza, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Prokop, Schneider, Čikl, Pavlovský

Branky a asistence: 1. Dobiáš (Novák), 12. Haltuch (Dobiáš), 49. Dobiáš (Budinský), 59. Dobiáš (Novák, Plch) - 15. Langr (Čikl), 19. Fibrich (Kobza)

Vyloučení: 2:3 (bez využití)

Střely: 32:33

Rozhodčí: Prchal - Pošvář, Louda

Diváci: 201

Komentář

Nástup do zápasu měli Chrudimští parádní. Už po třiceti sekundách zužitkoval precizní Novákovu přihrávku Dobiáš. V 5. minutě mohlo být vyrovnáno, Faltus ale před odkrytou brankou promáchl. Ve 12. minutě vedla Chrudim 2:0 poté, co Haltuch ujel po levé straně a jeho střelu hostující Vlach neudržel. Slovan dostal do hry v 15. minutě Langr, který se nenechal odstavit od puku a překonal Cvrčka. Minutu nato tvrdě vypálil Čikl a chrudimského brankaře poprvé v utkání zachránila tyč. Hra nabrala na tempu a oba týmy se hnaly za gólem. Minutu před první sirénou byli v této činnosti úspěšnější hosté, když Klement neuhlídal Čikla a byť jeho zakončení Cvrček vyrazil, na dorážku Langra už nestačil.

Druhá třetina by se dala rozdělit na dvě poloviny. V první měli mírnou převahu hosté, v té druhé byla hra vyrovnanější a při dvou přesilových hrách v řadě byli blíže ke skórování domácí. Ti si však v početní výhodě připsali pouze sérii nebezpečných střel, které ale ke gólu nevedly. A když ani Moravská Třebová nevyužila žádný ze dvou slibných protiútoků, branky se dvoustovka diváků ve druhé třetině nedočkala.

Po pěti minutách třetí třetiny podruhé v utkání zachránila Chrudimské tyčka, aby hned z protiútoku spálil obrovskou šanci Novák. Na začátku 49. minuty se už Chrudimští mohli radovat. Budinského střelu Vlach neudržel a před brankovištěm se nejlépe zorientoval Dobiáš. V 55. minutě měl čtvrtý gól na holi Karásek, ale jeho zakončení hostující brankař se štěstím betonem vytěsnil. Naprosto stejný zákrok si za další dvě minuty připsal i Cvrček na straně domácích a Slovanu tak nezbylo nic jiného než zkusit hru v šesti. V ní už po pár vteřinách zavezl puk do útočného pásma Novák a na zlatém podnosu ho předložil Dobiášovi, který tak střelou do prázdné branky zkompletoval svůj hattrick.