Čtvrtfinále - 1. zápas, neděle 04.02.2018, 18:00

HC ChrudimHC Litomyšl

5:2 (2:1 1:0 2:1)

Chrudim přetlačila Litomyšl a v sérii vede 1:0

Chrudimští hokejisté zvládli vstup do play-off výborně, a přestože se proti Litomyšli střelecky trápili, dokázali být v každé třetině o gól lepší, a po vítězství 5:2 se ujali vedení ve čtvrtfinálové sérii. Na hostujícího Kalouska vyslali během utkání 49 střel, domácí Ament čelil 19 pokusům soupeře. Chrudim využila jednu ze dvou přesilových her a čtvrtou branku přidala dokonce při vlastním oslabení.

Ament - Pilař, Hudec, Burkoň, Budinský, Klement, Kalous, Seidler, Brožek - Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Novotný, Polák O.. Polák Jan, Polák Jiří

HC Litomyšl:

Kalousek - Jankovský, Kovář, Bláha, Mečiar, Starý, Švec, Polák, Dvořák, Svatoš, Skoumal, Barkóci, Musil, Zahradník, Voříšek, Šklíba, Hynek, Pilavka, Budina

Branky a asistence: 1. Haltuch (Jan Polák), 18. Plch (Dobiáš, Novák), 38. Kišš (Kalous), 54. Dobiáš (Haltuch), 59. Jan Polák (Kišš) - 12. Pilavka (Starý), 57. Barkóci (Švec)

Vyloučení: 2:2 + TS (Plch neproměnil)
Využití: 1:0
V oslabení: 1:0
Střely: 49:19

Rozhodčí: Prchal - Málek, Souček

Diváci: 296

Chrudimským vyšel vstup do zápasu dokonale. Už po 52 sekundách hry se k vyraženému puku dostal Haltuch a poslal domácí do vedení. To mohl hned vzápětí navýšit Štěpánek, jenže v pádu netrefil prázdnou branku. Ve čtvrté minutě byl Kalousek překonán, ale pomohla mu tyčka. V polovině třetiny se tak ke slovu dostala poprvé Litomyšl. Únik dvou na jednoho zakončil přesnou střelou pod víko Pilavka. Chvíli poté mohlo být ještě hůře, když se po hrubce v rozehrávce zjevil před Amentem osamocený Voříšek. Chrudimský brankář ho ale vychytal. Z vedení se tak mohli radovat domácí, když v polovině 18. minuty neudržel Kalousek střelu Plcha.

Druhá třetina byla jednoznačně v režii Chrudimi. Ti ji na střely vyhráli 21:5 a jen díky skvělým Kalouskovým zákrokům držela Jiskra naději na slibný výsledek do posledních minut. Hostující hrdina kapituloval až ve 38. minutě, kdy ho dokonalou tečí Kalousovy střely překonal Kišš.

Třetí třetina nabídla asi nejvyrovnanější část zápasu, nicméně Chrudimští byli směrem dopředu nebezpečnější. Zakončení nikým neobtěžovaného Dobiáše však Kalousek zlikvidoval lapačkou. Hra pak na několik dlouhých minut ztratila na přesnosti. V 54. minutě zahrávala Jiskra přesilovou hru. V ní však pláchli Dobiáš s Haltuchem a prvně jmenovaný přidal domácím na klidu. Za další dvě minuty mohl Plch přidat pátou branku, ale neproměnil trestné střílení. Místo toho přišel gól hostů. Barkóciho střela tři minuty před koncem dala Litomyšli naději na zdramatizování. To se naštěstí nekonalo, protože minutu poté fauloval Voříšek a Jan Polák v přesilové hře vymetl dokonale pravý horní růžek Kalouskovy branky.