Čtvrtfinále - 2. zápas, středa 07.02.2018, 18:30

HC LitomyšlHC Chrudim

4:3 (1:1 1:1 2:1)
Tomáš Straka | | A-tým

Chrudim v Litomyšli zklamala. Stav série je vyrovnán!

Možná nejhorší představení sezóny sehráli chrudimští hokejisté v druhém čtvrtfinálovém utkání na ledě Litomyšle. Kromě první třetiny, kdy měla jejich hra ještě alespoň částečně hlavu a patu, byly další dvě pro početnou výpravu chrudimských fanoušku utrpením. Zvláště ta druhá patřila jednoznačně domácím. Hráčům ze Smetanova města navíc vyšly naprosto dokonale vstupy do druhé a třetí třetiny, kdy pokaždé ve své první šanci skórovali. V sérii je vyrovnáno a čtvrtfinálový hokej se do Litomyšle ještě vrátí.

Sestava: Ament - Pilař, Burkoň, Budinský, Klement, Kalous, Seidler, Brožek - Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Cvrček, Polák Jan, Polák Jiří

Komentář

Chrudim šla do vedení ve 12. minutě, když Brožek dotlačil puk za záda Kalouska. Odpověď domácích přišla za dalších pět minut. Puk po Dvořákově střele našel skulinku mezi betony Amenta a silou vůle se došoural až za brankovou čáru. Vyrovnávací branka domácí povzbudila, a ti se začali stále více a více tlačit do útoku.

Ve 25. minutě byli hráči Litomyšle odměněni. Barkóci po zmatečné rozehrávce Chrudimských získal puk a poslal svůj tým do vedení. To mohli domácí v několika dalších minutách navýšit, ale buď ztroskotali na Amentovi nebo vlastní nepřesnosti v zakončení. Místo toho tak přišlo vyrovnání z kategorie náhodných. Od brusle odražený puk se zjevil přímo na holi nepokrytého Plcha, a ten zaznamenal branku, která měla hostujícím hráčům pomoci k obratu. Bohužel nepomohla.

Sotva totiž začala třetí třetina, nahodil litomyšlský Polák puk před Amenta a dojíždějící Barkóci nastavil svoji hokejku tak šikovně, že přestože byl téměř zády k brance, zaplul kotouč až do sítě. Snaha o vyrovnání se Chrudimi nedala upřít, ale kombinace při přechodu do útoku vázla. Litomyšl chytře čekala na možnost brejku. Ten sice nepřišel, ale pět minut před koncem střela Starého po ledě od modré ano - 4:2. Hostům docházel čas a byť Plch minutu před koncem v přesilové hře snížil, vyrovnat nedokázali.