HC Orli LanškrounHC Chrudim

2:4 (0:2 2:0 0:2)
Tomáš Straka | | A-tým

Chrudimští hokejisté tři minuty od blamáže. Spasil je gól v oslabení!

Najít něco pozitivního na hře Chrudimských, kterou se v Lanškrouně prezentovali, by dalo zabrat i těm největším hokejovým expertům. Možná až příliš měli hostující hráči v hlavách poslední výsledek domácích Orlů (porážka 1:20 v Litomyšli) a domnívali se, že jim tři body a výrazné zlepšení skóre spadnou do klína bez námahy. Omyl, Chrudimští se nadřeli. A to pořádně!

Branky a asistence: 24. Pejcha, 31. Pejcha (Masopust) - 4. Koreček (Novák), 20. Kubal, 58. Kišš (Novák), 59. Kišš (Machač)

Vyloučení: 3:5
Využití: 1:0
V oslabení: 0:1
Střely: 15:39
Diváků: 75

Rozhodčí: Kolář - Javůrek, Fila

Sestava: Chalupa - Budínský, Burkoň, Seidler, Urban, Klement, Machač, Kalous, Javůrek - Dobiáš, Kišš, Kopečný, Koreček, Polák Jan, Polák O., Novák, Štěpánek, Haltuch, Polák Jiří, Karásek

Komentář

Úvod zápasu ještě trápení Chrudimských nenaznačil. Naopak, ve čtvrté minutě poslal Koreček svůj tým do vedení a jeho spoluhráči měli dostatek dalších šancí na rozhodnutí zápasu už v prvním dějství. Ujal se však už jen pokus Kubala. Když místní hlasatel oznámil konec první třetiny s dovětkem: "To tu dlouho nebylo", měl tím na mysli povedený výkon Orlů a pro domácí nadějné skóre. Určitě ale netušil, že nováček KLM ve druhé části skóre vyrovná a v dalších pasážích zápasu bude mít chvílemi i herně navrch. Stalo se a Chrudimští museli především při orlích přesilovkách spoléhat na to, že zakončení i těch nejvyloženějších lanškrounských šancí postrádalo přesnost. Pět minut před koncem při dvojnásobné početní výhodě měli domácí na svých holích několikrát vedoucí branku. Skórovat ale nedokázali a ke slovu se přihlásilo otřepané "nedáš - dostaneš". Ještě stále při vlastním oslabení z pravého kruhu napřáhl Kišš a necelé tři minuty před koncem rozhodl, že Lanškroun zůstává stále bez bodu a Chrudim je naopak po čtyřech kolech na prvním místě tabulky jako jediný neporažený celek ligy.