HC ChrudimHC Dynamo Pardubice "B"

2:1 (0:0 1:0 1:1)
Zdeněk Formánek ml. | | Junioři

Junioři v derby porazili Pardubice

Poslední domácí utkání základní skupiny jsme odehráli proti rezervě extraligového Dynama. Tedy proti týmu dosud neporaženému. Po první vyrovnané třetině se šlo do kabin za bezbrankového stavu. První branku diváci viděli až v polovině utkání, když Jílek využil po krásné akci přesilovou hru 5 na 3.

Góly a asistence: Jílek (Hudec, Sajdl), Formánek (Jílek, Sajdl)
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 62
Sestava: Novotný (Matoušek)- Švadlenka, Kmoníček, Obr, Voženílek- Hykl, Formánek, Pavlata- Sajdl, Jílek, Hudec- Topolský, Topolská, Nalli- Svoboda

Další branka v druhé třetině už nepadla a tak jsme si odnesli jednobrankové vedení do třetí třetiny. V závěrečné třetině hosté srovnali, když ve 47. minutě dorazil Divíšek kotouč za Novotného záda. Utkání dále pokračovalo za stavu 1:1 a už to vypadalo, že budou rozhodovat samostatné nájezdy jako v prvním vzájemném utkání. Ty se ale nekonali, protože z mezikruží po Jílkově přihrávce skóroval Formánek. Chrudimští už si v závěru výhru pohlídali. A po bojovném utkání zvítězili nad lídrem skupiny 2:1. Největší hvězdou utkání se stal brankář Lukáš Novotný, který pochytal 45 střel soupeře s úspěšností zákroků 97,8%.