HC ChoceňHC Chrudim

1:8 (0:3 1:2 0:3)
Pavel Sedlák | | Ročník 2008

Osmičky měly napilno oba víkendové dny

Osmičky měly napilno oba dva víkendové dny. V sobotu jsme odehráli mistrovské utkání v Chocni a v neděli jsme zajeli k přípravnému utkání do Jaroměře. Z obou stadionů jsme si domů odvezli vítězství.

K prvnímu mistrovskému utkání sezony jsme zajížděli do Chocně. V naší sestavě byli dva hráči 2007. Mlha nad ledovou plochou byla komplikací pro diváky a fotografa nikoliv pro naše borce. Od počátku zápasu jsme měli jednoznačnou převahu. Po první třetině svítilo na ukazateli skóre 0:3. Druhou třetinu jsme vyhráli 1:2, kdy jsme sice dali gól ve vlastním oslabení, ale potrestán byl i náš trest ze samostatného úniku. Poslední část hry byla opět jednoznačnou záležitostí, skóre jsme navýšili na konečných 1:8. Mrzet nás může jen množství neproměněných šancí. Ale na první mistrák jsme podali pěkný výkon.

Sestava: Pavlík- Vaško, Postupa, Vašek, Sedlák, Chalupník, Pavliš, Dvořák Štěpán, Poláček, Dvořák Josef - Hron, Řivnáč, Vašíčková, Řehořek, Hrouda

Góly a asistence: Hron, Postupa (Vaško), Vaško (Vašek), Hrouda, Vašek (Postupa), Vašek (Postupa), Pavliš (Chalupník), Vaško

Vyloučení: 2:4

Jaroměř – Chrudim 3:6

Ani v neděli jsme nezaháleli a vyrazili k přípravnému utkání do Jaroměře. Soupeř z Jaroměře byl podstatně houževnatější než soupeř v Chocni, ale i přesto jsme se v půlce první třetiny ujali vedení a skóre postupně navyšovali. Jelikož se jednalo o přípravné utkání, tak si někteří hráči zkoušeli i jiné posty, než na kterých tradičně hrají. Silnější soupeř, změna postů, mistrák v nohách, asi souhra všech těchto faktorů udělala zápas s Jaroměří nepříliš poutavý. Z naší strany to bylo hodně upracované, a ačkoliv jsme měli převahu, soupeře jsme často pouštěli do brejků. Za zmínku stojí gól Štěpána Dvořáka,určitě se neurazí, když bude zmíněn. Dezorientovaný Štěpán se těsně po začátku druhé třetiny rozjel na vlastní branku. Po hlasitém upozornění lavičky se za modrou otočil a vyrazil k brance soupeře, prokličkoval šokované jaroměřské obránce a hezkou střelu mezi betony skóroval. V zápase bylo několik pěkných gólů, ale tento si kluci a příznivci budou určitě dlouho pamatovat.

Sestava: Pavlík - Postupa, Sedlák, Hron, Pavliš, Chalupník, Poláček, Dvořák Štěpán, Dvořák Josef, Vašíček - Vaško, Řivnáč, Vašíčková, Řehořek, Klatt

Góly: Poláček (Postupa), Dvořák Štěpán, Sedlák (Vaško), Vaško, Dvořák Josef, Chalupník