neděle 13.01.2019, 18:00

HC ChrudimHC Litomyšl

3:1 (1:0 0:1 2:0)

Chrudimští hokejisté třetí prohru v řadě nepřipustili

Oba celky nabídly fanouškům svižný, pohledný hokej s veselejším koncem pro domácí. Po úvodním oťukávání přišly dvě velké šance Litomyšle, ale Chalupa svůj tým podržel. Chrudimští poté zabrali a vypracovali si několik dobrých příležitostí k vstřelení vedoucí branky. Podařilo se jim to ale až v polovině 17. minuty, kdy Jiskra zapomněla na Korečka, a ten s přehledem zužitkoval do odkryté klece přesnou přihrávku Kubala. Druhá třetina přinesla takřka trvalou převahu domácího celku (na střely ji Chrudimští vyhráli 16:7), ale paradoxně v ní skórovali pouze hosté. V polovině zápasu totiž Chrudim špatně střídala a k již potrestanému Klementovi usedl navíc Haltuch. Jiskra dvojnásobnou početní výhodu využila k vyrovnání. Nerozhodný stav vydržel do 48. minuty. To měli pro změnu přesilovou hru Chrudimští a Novák přesnou střelou vrátil vedení na domácí stranu. Jiskra ze všech sil bojovala o vyrovnání, ale žádný z jejích pokusů již nebyl úspěšný. Půl minuty před koncem navíc Karásek vystihl hostující rozehrávku a nikým neatakovaný dovezl vítěznou pojistku do prázdné branky.

Branky: 17. Koreček (Kubal, Budínský), 48. Novák (Dobiáš), 60. Karásek - 30. Skoumal (Starý, Švec)

Vyloučení: 3:3