3. ZÁPAS - ČTVRTFINÁLE, Neděle 10.02.2019

HC ChrudimHC Choceň

5:0 (1:0 4:0 0:0)

Chrudim drama nepřipustila a je prvním letošním semifinalistou!

Chrudimští hokejisté šli ve třetím čtvrtfinálovém klání do vedení v polovině první třetiny, když se výstavní ranou bez přípravy trefil od modré Machač a využil tak přesilovou hru. Gólovou pojistku měl ještě do přestávky na hokejce Cvrček, ale sám proti Koutskému neuspěl. Překonal ho až po nástupu do druhé třetiny Kišš, který zakončoval pohlednou akci domácích. Ten samý hráč zvýšil v polovině zápasu na 3:0 a dal svému týmu potřebný klid. Spartak byl v této části utkání pod tlakem a do druhé sirény ještě dvakrát inkasoval. Nejdříve Jiří Polák orazítkoval tyč hostující branky, aby v následné přesilové hře sevřeli Chrudimští Choceň doslova v kleštích a Kubal přidal čtvrtou domácí trefu. Třináct sekund před odchodem do šaten zkompletoval svůj hattrick Kišš a dal výsledku zápasu konečnou podobu. Ve třetí třetině, která nabídla hodně nepřesností na obou stranách, už totiž žádná branka nepadla. Chrudim tak vyhrála i třetí čtvrtfinálový souboj jednoznačným rozdílem a v nejkratší možné době postoupila do semifinále. Je zatím jediná, protože ostatní týmy budou muset o postup ještě bojovat. Chrudimští hokejisté hladkým postupem s výrazně aktivním skóre 19:2 odčinili loňské brzké vyřazení a mohou vyhlížet soupeře pro atraktivní souboje o finále! Choceň v této sérii tahala citelně za kratší konec provazu a čeká ji jako všechny poražené čtvrtfinalisty Pohár Vladimíra Martince. Děkujeme fanouškům za vynikající atmosféru na všech třech zápasech čtvrtfinále a především před těmi choceňskými smekáme klobouk za neutichající povzbuzování svého týmu i za dávno rozhodnutého stavu.

Branky a asistence: 10. Machač (Kišš, Kubal), 22. Kišš (Machač), 30. Kišš (Novák), 37. Kubal (Novák, Dobiáš), 40. Kišš (Kubal)

Rozhodčí: Kolář - Louda, Kalus
Vyloučení: 6:6