1. ZÁPAS - SEMIFINÁLE, neděle 24.02.2019, 17:00

HC ChrudimHC Chotěboř

1:2 (0:0 1:2 0:0)

Jediný gól na Chotěboř nestačil!

Chrudimští hokejisté vstoupili do bitev o finále levou nohou a diváci namlsáni kanonádami proti Chocni museli být zklamáni. Téměř celá první třetina patřila lépe a hlavně aktivněji hrajícímu soupeři a domácí mohli být rádi, že stav 0:0 platil i na jejím konci.

Ani vstup do té druhé Chrudimským nevyšel a po dvou minutách inkasovali z hole Činčily, který si našel volný prostor mezi kruhy a trefil přesně horní roh Cvrčkovy brány. Čtyři minuty po něm se neméně povedenou střelou trefil Svoboda a Chotěboř vedla 2:0. Chrudimští vzápětí přečkali bez újmy další tutovku soupeře a ve 29. minutě se dočkali snížení. Brankář Pešek chyboval za brankou a Kubalovu přihrávku před opuštěnou klec proměnil Koreček v první, ale bohužel jednou branku svého týmu. Vyrovnání se Chrudim i přes řadu šancí nedočkala. Ještě do přestávky zahrával Kišš trestné střílení, ale neuspěl. Ve třetí třetině měli domácí místy výrazný tlak, ale Pešek držel svému týmu těsné vedení. Když už byl překonán, zachránila ho v 55. minutě tyč po střele Jana Poláka. Všechny šance na závěrečný nápor Chrudimských vzaly za své čtyři minuty před koncem, kdy Plch fauloval v útočném pásmu a vyfasoval trest na 5 minut a putoval do sprch. Chotěboř tak v klidu vyčkala na závěrečný hvizd a mohla slavit vedení v sérii 1:0.

Branky a asistence: 29. Koreček (Kubal) - 23. Činčila (Březina), 27. Svoboda (Mašek, Hlídek)

Rozhodčí: Kratochvíl, Kukeně - Havel, Schaffer
Vyloučení: 4:5 navíc Plch 5+OK - proti Chotěboři nařízeno TS (Kišš neproměnil)
Využití: bez využití

Střely na branku: 39:39
Diváci: 374

Sestava: Cvrček Dominik - Pilař, Burkoň, Budinský, Javůrek, Machač, Klement, Urban - Polák Jiří, Polák Jan, Dobiáš, Novotný, Novák, Karásek, Cvrček David, Kubal, Štěpánek, Kišš, Koreček, Polák Ondřej, Plch