HC Orli LanškrounHC Chrudim

6:7 sn (4:1 0:2 2:3)
Tomáš Straka | | A-tým

Chrudim se na ledě posledního protrápila ke dvěma bodům

Chrudimští hokejisté odjížděli na led beznadějně posledního celku tabulky s cílem potvrdit vítězství z minulého zápasu proti Kohoutům a poprvé bodovat na venkovním kluzišti. Jenže do cesty se jim postavil houževnatý celek, který minimálně v přístupu k utkání a bojovnosti chrudimské hráče jednoznačně předčil.

Branky a asistence CR: 10. Machač (Štěpánek, Jan Polák), 22. Karásek (Burkoň, Kalous), 33. Kišš (Cvrček), 44. Burkoň (Koreček, O. Polák), 50. Novotný (Machač, Jan Polák), 56. Karásek (Kalous, Burkoň) + nájezdy proměnili Jiří Polák, Plch, Jan Polák, Kišš

Vyloučení: 7:7, navíc Klement 5+OK
Využití: 1:2
V oslabení: 1:0
Diváků: 95
Střely: 32:34
Rozhodčí: Škorpil

Sestava: Cvrček (od 9. minuty Dosoudil) – Machač, Hejl, Kalous, Pilař, Klement, Burkoň - Cvrček, Jiří Polák, Karásek, O. Polák, Dobiáš, Jan Polák, T. Novotný, Plch, Štěpánek, Felcman, Haltuch, Kišš, Novák, Koreček

Komentář

Vstup do utkání měla Chrudim naprosto katastrofální. Než se její hráči stačili rozkoukat, prohrávala 0:2 a nepomohlo ani střídání brankářů. Junior Dosoudil totiž hned po první střele lovil puk ze své sítě potřetí. V desáté minutě sice Machač snížil, ale Lanškroun ještě do přestávky skóroval počtvrté a uzavřel pro hosty třetinu hrůzy.

Do té druhé Chrudimští přepnuli na vyšší stupeň a odměna se dostavila záhy. Nejprve Karásek a po něm Kišš snížili na rozdíl jediné branky. Hostující hráči měli převahu a tlačili se za vyrovnáním, ale neustálé chyby v rozehrávce a místy nesmyslné řešení herních situací především v obranném pásmu jim jejich snahu komplikovaly a dávaly možnosti Orlům k opětovnému navýšení vedení.

Toho však domácí nedokázali využít a Chrudim tak ve třetí třetině dokázala v přesilové hře 5 na 3 vyrovnat Burkoňem a v 50. minutě i otočit skóre ve svůj prospěch, když se v závaru před domácím gólmanem nejlépe zorientoval Novotný. Autor vedoucí branky ale za pár minut při vlastní přesilovce vyrobil minelu jak hrom a Orli vyrovnali. Jejich radost však trvala pouze minutu, protože Karásek bleskově využil přesilovou hru a vrátil chrudimským vedení. Jenže Lanškroun se nevzdal a dvacet sekund před sirénou opět srovnal krok a poslal zápas do prodloužení. V něm se nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich hosté dominovali a alespoň částečně odvrátili blamáž, která především po první třetině začínala nabírat reálnou podobu.