SKLH Žďár nad SázavouHC Chrudim

5:4 ((2:3, 2:0, 1:1))
Zdeněk Formánek ml. |

Junioři prohráli gólem 19 sekund před koncem utkání

Ve druhém kole jsme zajížděli na Vysočinu do Žďáru nad Sázavou. Utkání se hned od začátku hrálo ve velkém tempu i přes to, že domácí nastoupili pouze s 12-ti hráči do pole.

Do vedení jsme se dostali hned ve 4. minutě, když Pavlík využil po krásné nahrávce Hledíka přesilovou hru. Domácí však našli rychle odpověď a srovnali na 1:1. Gólová nadílka v první třetině však ještě neskončila. V polovině třetiny Žďárští junioři odskočili na rozdíl jedné branky. Gólová show 2. chrudimské formace však pokračovala. Do konce první periody se prosadil ještě dvakrát Hledík. V prostřední části hry jsme se trápili v koncovce. Ačkoliv jsme soupeře několikrát zatlačili v pásmu, tak ani jeden střelecký pokus neskončil za zády domácího brankáře. Naopak žďárští mladíci se prosadili hned dvakrát. Do třetí třetiny jsme nastoupil s cílem srovnat stav utkání. To se povedlo kapitánovi Formánkovi v 56. minutě. Už to vypadalo, že utkání dospěje do prodloužení, ale domácí vstřelili šťastnou branku 19. sekund před koncem. Žďárský obránce vystřelil mimo branku, avšak trefil Pejzla do ruky a od něho se kotouč odrazil do tyčky a poté až do branky. Po úvodních kolech máme v tabulce 1 bod. Další utkání odehrajeme v pátek od 20:00 na domácím ledě proti HK Kralupy nad Vltavou.

Góly a asistence: 5. Pavlík (Hledík), 13. Hledík (Pavlík, Hebek), 20. Hledík, 57. Formánek (Obr)
Vyloučení: 5:5