neděle 19.01.2020, 17:00

HC Světlá nad SázavouHC Chrudim

6:3 (1:2 3:1 2:0)

Chrudimští hokejisté na Vysočině ani tentokrát nebodovali

Chrudim dala hodně rychle zapomenout na zisk cenných bodů ze středečního derby s Hlinskem a na ledě Sklářů nepodala výkon, který by stačil na remízu, natož na vítězství. O zajištění místa v elitní čtyřce, která zaručuje výhodu domácího prostředí do bojů v play-off tak budou muset ještě bojovat.

Branky a asistence: 20. Kořínek (Včela P.), 27. Blažek (Doležal J.), 31. Kohout (Fibikar), 37. Blažek (Kubát), 52. Kopecký (Piskač), 58. Kořínek – 8. Kišš (Jan Polák, Machač), 11. Hejl (Kišš), 35. Jan Polák (Machač, Novák)

Rozhodčí: Vepřovský – Souček, Kolář
Vyloučení: 5:9 + Dolinský 10 min. OT a Klement 5 + OK
Využití: 3:2 v oslabení 1:0
Střely: 36:31
Diváků: 194

Sestava: Cvrček Dominik – Burkoň, Felcman, Machač, Urban, Klement, Pilař, Budínský, Hejl – Kišš, O. Polák, Karásek, Koreček, Novák, Cvrček David, Štěpánek, Novotný, Jan Polák, Dobiáš, Haltuch

Chrudimští přitom měli vstup do utkání parádní. Po sedmi minutách ujel Kišš a precizní bekhendovou kličkou poslal Chrudim do vedení. To v polovině 11. minuty navýšil neméně přesným zakončením mezi kruhy osamocený obránce Hejl, čímž už v základní části splnil svůj dlouhodobý střelecký průměr dvou branek za sezónu. Šance se pak střídaly na obou stranách, ale třetího gólu se necelé dvě stovky diváků dočkaly pouhé dvě sekundy před první sirénou, kdy Kořínek využil přesilovou hru.

Jako by inkasovaná branka do šatny chrudimské hokejisty vyděsila a po přestávce nastoupil zcela jiný tým. Od prvních sekund druhé třetiny předváděli hosté chybu za chybou a svými místy až hloupými fauly usnadnili jednak práci už tak dost nepřesnému rozhodčímu Vepřovskému a hlavně dali domácím příležitost skóre otočit na 3:2 ve svůj prospěch. Ve 35. minutě sice ještě Jan Polák dokázal využít nájezdu dvou na jednoho k vyrovnání na 3:3, ale ještě do přestávky si Skláři vzali vedení zpět na svou stranu.

Třetí třetina se nesla ve znamení chrudimské snahy o zvrat v utkání, jenže ta se poměrně záhy proměnila v křeč a velká porce nepřesností na jejich holích znamenala pouze pátou inkasovanou branku. Ani hra v šesti proti čtyřem při power-play téměř čtyři minuty před koncem drama nepřinesla. Naopak vyhození domácích v 58. minutě skončilo až v opuštěné chrudimské kleci a uzavřelo brankový účet zápasu.