HC Slovan Ústí nad LabemHC Chrudim

3:1 ((1:0, 1:0, 1:1))
Zdeněk Formánek ml. | | Junioři

Junioři prohráli s Ústím nad Labem o dvě branky

V brzkých nedělních ranních hodinách odcestovali junioři na sever Čech k zápasu proti Ústeckému Slovanu. Domácí hráči byli od začátku REDSTONE Extraligy juniorů považováni za favority skupiny západ.

Po prvních kolech se však ukázalo, že každý tým může porazit kohokoliv. Chrudimští junioři, kteří si zatím připsali pouze 4 body z pěti utkání, chtěli naplno bodovat. Na kluzišti to však nebylo od začátku utkání vůbec znát. Nízké aktivity a nepřipravenosti do utkání využili domácí hned v úvodu první třetiny, když útočník Slovanu tečoval kotouč za záda chrudimského Dosoudila. Ve zbytku úvodní části už diváci žádnou branku neviděli. Hostující hráči však mohli být rádi, že na světelné kostce nesvítil stav 2:0, jelikož domácí nastřelili tyč. V prostřední části se hra chrudimských hráčů o moc nezlepšila. Z minima šancí hráči žádnou nevyužili, chyběla větší přesnost v zakončení. Zato domácí mladíci byli stále při chuti. V cestě jim však stál pohotový chrudimský brankář. Když už to vypadlo, že stav 1:0 bude platit i na začátku třetí třetiny, tak se ústečtí hráči přeci jen prosadili. V čase 39:59 využili přesilovou hru přesnou střelou mezi Dosoudilovi betony jeden z domácích obránců. V závěrečné třetině se přeci jen hra chrudimských hráčů zvedla. Nejdříve hráči s orlicí na hrudi snížili stav na 2:1. Poté však museli čelit dvojnásobné přesilové hře soupeře. V ní se po kombinaci prosadil jeden z hráčů Slovanu. Chrudimští junioři už na dvoubrankovou ztrátu nestihli zareagovat a připsali si tak pátou porážku v sezóně.

Gól a asistence: Langr (Hledík)
Rozhodčí: Domský – Ševic, Povová.
Vyloučení: 8:10.