SKLH Žďár nad SázavouHC Chrudim

3:5 ((2:2, 0:2, 1:1))
Zdeněk Formánek ml. | | Junioři

Chrudimská juniorka veze 3 body ze Žďáru nad Sázavou

Poslední zápas před reprezentační pauzou odehráli junioři ve Žďáru nad Sázavou. Na zimním stadionu Bouchalky měli lepší start hostující hráči z Chrudimi, když se hned v 1. minutě prosadil Pavlík.

Vedení však hostům moc dlouho nevydrželo. Domácí se nejdříve prosadili v 6. minutě a poté v 17. minutě získali vedení na svou stranu. Chrudimští hokejisté však v čase 19:59 v přesilové hře srovnali zásluhou Hledíka na 2:2. Druhá třetina se chrudimským juniorům vydařila na výbornou, získali totiž do další třetiny vedení 4:2. Gólově se tentokrát prosadili členové první útočné formace, nejdříve se trefil Hykl, na něhož o pár minut později navázal Formánek. Do závěrečné části hosté nastoupili velmi vlažně, čehož domácí využili. Ve 45. minutě snížili na rozdíl jediné branky a chrudimský trenér Brázda si vyžádal oddechový čas aby uklidnil své hráče. To se zřejmě vyplatilo, jelikož chrudimští už ani jednou neinkasovali a naopak ještě jednu branku po teči Hebka přidali. Po skvělém týmovem výkonu podpořeném brankářem Matouškem si chrudimští odváží 3 body.

Góly a asistence: 1. Pavlík (Hledík), 20. Hledík (Hebek, Hybeš), 27. Hykl (Formánek, Obr), 33. Formánek (Langr, Odehnal), 50. Hebek (Pejzl)
Vyloučení: 6:4, navíc Pachl (Žďár) 10 minut